تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه پزشکی
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
خرید لپ تاپ استوک
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ازمیر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
سیستم های پیش تصفیه در کارخانه های آب شیرین کن دریایی

سیستم های پیش تصفیه در کارخانه های آب شیرین کن دریایی

دوشنبه 24 شهريور 1399
18:12
تصفیه آب

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%D8%A2%D8%A8+%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86www.google.com/search

امروزه ، استفاده از سیستم های نمک زدایی به یک راه حل بسیار مطلوب و مقرون به صرفه برای حل مشکل کمبود آب ، به ویژه در مناطق خشک و ساحلی تبدیل شده است. ماهیت روش های نمک زدایی آب دریا بر اساس فناوری غشای اسمز معکوس است.

http://Trainbit.com/files/0339878484/abpaksazan2.jpg

بسیاری از ما می دانیم که فیلترهای غشای اسمز معکوس به تنهایی می توانند بیش از 99٪ املاح و ناخالصی های آبی را از بین ببرند. بنابراین ممکن است از خود بپرسید که چرا قبل از رسیدن آب دریا به این فیلترها نیازی به تصفیه بیشتر نیست؟

دلیل نیاز به پیش تصفیه در کارخانه های آب شیرین کن

غشاهای اسمز معکوس به تنهایی قادر به تأمین آب آشامیدنی برای مصرف نیستند و همچنین کارایی بالای سیستم شیرین سازی را تضمین نمی کنند. سیستم نمک زدایی شامل تمام مراحل استفاده شده قبل از رسیدن آب به غشاهای اسمز معکوس است. این مراحل باعث افزایش عمر مفید دستگاه آب شیرین کن ، کاهش نیاز به شستشوی شیمیایی غشاها و حتی تکرار جایگزینی غشا می شود. بنابراین ، مستقیماً بر عملکرد سیستم نمک زدایی تأثیر می گذارد.

دلیل اصلی نیاز به مراحل قبل از تصفیه ، به ویژه در سیستم های نمک زدایی دریایی ، آسیب پذیری فیلترهای TFC در برابر بسیاری از آلاینده های موجود در آب دریا ، مانند مواد معلق است. . برخی از این آلاینده های موجود در آب شور در جدول زیر ذکر شده است.
نوع آلودگی دلیل پیش درمانی مناسب است
آلاینده های بیولوژیکی باکتری ها ، میکروارگانیسم ها ، ویروس ها و ترکیبات کلرزنی
آلاینده های ذرات معلق حاصل از فیلتراسیون شن و ماسه و گل (کدورت و ذرات معلق)
آلاینده های کلوئیدی ترکیبات آلی و معدنی ، ذرات کلوئیدی ، انعقاد ریز جلبک ها + فیلتراسیون ،

در صورت لزوم: لخته سازی و رسوبگذاری
آلاینده های آلی برای مواد آلی طبیعی (NOM) ، اسید هیومیک ، اسید فولیک ، انعقاد بیوپلیمرها + فیلتراسیون + جذب با کربن فعال ،

انعقاد + اولترا فیلتراسیون
آلاینده های معدنی مانند کلسیم ، سولفات ، کربنات منیزیم ، باریم و استرانسیم ، افزودن ماده ضد عفونی کننده ، اسیدی شدن.
آلاینده های اکسید کننده کلر ، ازن و پرمنگنات پتاسیم (KMnO4) ، افزایش دوز استرس اکسیداتیو ، سدیم (متا) بی سولفیت (SMBS) ، کربن فعال دانه ایمراحل قبل از درمان در سیستم های نمک زدایی معمولی

یک روش بسیار موثر و مقرون به صرفه برای از بین بردن آلاینده های بیولوژیکی آب ، کلرزنی است. متأسفانه ، کلر به نوبه خود ، یک آلاینده اکسید کننده صفحات غشای اسمز معکوس است و این فیلترها نمی توانند بیش از 1000 قسمت در میلیون در ساعت کلر را تحمل کنند.

روش معمول برای حل این مشکل و حذف کلر اضافه شده به آب ، افزودن بی سولفیت سدیم یا سدیم متاسولفیت است. این ماده در واقع یک جاذب کلر است. راه حل دیگر استفاده از فیلتر کربن فعال دانه ای است.

اگر آب خیلی کدر نباشد ، مواد آلی ، ذرات معلق و کلوئیدها نیز می توانند با روش های متداول فیلتراسیون مانند انعقاد و سپس فیلتراسیون با فیلتر شنی حذف شوند. اگر آب دریا ورودی کم و ابری باشد ، مراحل اضافی مانند لخته شدن و رسوب ممکن است لازم باشد.

یک روش مدرن برای از بین بردن مواد آلی ، ذرات و کلوئیدهای موجود در آب استفاده از فیلترهای فوق تصفیه است.

همچنین قبل از غشاهای اسمز معکوس ، باید یک محلول ضد مقیاس به آب تزریق شود تا رسوبات کربنات کلسیم و سولفات پراکنده شود و از تشکیل رسوبات در سطح غشاها جلوگیری کند.

سرانجام ، درست قبل از غشاهای اسمز معکوس ، استفاده از فیلتر با منافذ حداکثر 5 میکرون برای از بین بردن ذرات ، ذرات شن و مواد افزودنی هنگام عبور آب از لوله ها که ممکن است به غشاها آسیب برساند ، ضروری است.


موضوعات:
برچسب ها: آب شیرین کن, ,
[ بازدید : 15 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آب شیرین کن است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|