تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه پزشکی
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
خرید لپ تاپ استوک
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ازمیر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
تصفیه آب صنعتی جوشاندن

تصفیه آب صنعتی جوشاندن

چهارشنبه 12 آذر 1399
12:58
تصفیه آب

تصفیه آب صنعتی با جوشاندن چه تفاوت ها و شباهت هایی دارد؟

آب جوش دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟
آیا تا به حال به مقصد طبیعت رفته اید و تنها آبی که می توانید به آن دسترسی پیدا کنید آب یا آبی است که فکر می کنید حیوانات از آن نوشیده اند؟ در این حالت ، شما به دنبال یک راه حل برای از بین بردن باکتری ها و انگلی ها در آب هستید. ساده ترین راه حل در این مورد جوشاندن آب است. با جوشاندن آب ، هیچ موجود زنده ای در آب وجود نخواهد داشت و هرچه هست می میرد. بنابراین ، آب جوشانده به عنوان یک ضد عفونی کننده عالی عمل می کند.
آیا آب جوش طعم آن را تغییر می دهد؟
جوشاندن آب باعث از بین رفتن باکتری های موجود در آب می شود ، اما اگر به دلیل مخلوط شدن با مواد معدنی یا هر ماده دیگر ، آب بی مزه باشد ، آب جوشیده تاثیری در طعم آن نخواهد داشت. بعضی اوقات کتری را روی ذغال می گذارید. در این حالت ممکن است مزه آن ذغال باشد. در چنین شرایطی توصیه می شود دیگ بخار را روی آتش قرار دهید تا در تماس مستقیم با آن قرار نگیرد.

روش های تصفیه آب چیست؟

به زبان ساده ، جداسازی و حذف ناخالصی ها و آلاینده های موجود در آب را تصفیه آب می نامند. هرچه جامدات معلق موجود در آب بیشتر باشد ، روشهای تصفیه آب ساده تر و بالعکس ، هرچه این مواد جامد معلق کوچکتر باشند ، فرایندهای پیچیده و ظریف تری در تصفیه آب و تولید آب شیرین مورد نیاز ما امروز وجود دارد.آب پاکسازان صنایع مختلف علاوه بر افزایش آلودگی محیط زیست ، به دستگاه های تصفیه آب با فرآیند پیچیده تری برای تأمین آب مورد نیاز نیاز دارند.
اکنون ما شما را با روش های تصفیه آب در گذشته و امروز آشنا می کنیم. یکی از متداول ترین روش های تصفیه آب در گذشته ، جوشاندن آب برای از بین بردن میکروب ها و میکروارگانیسم ها بود و با توجه به اینکه میزان آلودگی محیطی و محیطی در گذشته بسیار کمتر از امروز بود ، جوش تقریباً کامل به نظر می رسد. اما همین روش دارای اشکالاتی نیز است.
تصفیه آب صنعتی جوشاندن
مضرات آب جوش
1- به مقدار زیادی انرژی و سوخت نیاز دارید
2- از بین رفتن مقداری آب جوش به صورت تبخیر
3- آب جوش نامناسب و زمان خنک شدن است
4- حذف کامل آلاینده ها مانند سرب ، نیترات و مواد معلق موجود در آب
روش های تصفیه آب شیمیایی
روش های تصفیه آب شیمیایی روش دوم تصفیه آب در گذشته بوده است.
در روش شیمیایی ، مقدار مشخصی کلر و ید برای تصفیه به آب اضافه شد.
ید:
ید در از بین بردن باکتری ها و ویروس ها بسیار مثر است ، اما نمی توان از تأثیرات طولانی مدت آن چشم پوشی کرد ، به عنوان مثال ، به دلیل عوارض جانبی ، نوشیدن آب تصفیه شده با ید برای زنان باردار و افراد مبتلا به بیماری های تیروئید توصیه نمی شود.
می توانید مقداری شکر به آب یددار اضافه کنید تا از شر طعم و مزه نامطبوع خلاص شوید.
کلر:
دومین ماده مورد استفاده کلر است که علاوه بر نقاط خوب آن در تصفیه آب ، از مضرات و مضرات آن نیز نمی توان چشم پوشی کرد.
از جمله نقاط منفی کلر در زمینه تصفیه آب ، تشکیل ماده ای به نام تری هالون متان در آب است که ماده سرطان زایی است.
علاوه بر این ، به دلیل سمیت کلر ، اگر با آب اضافی مخلوط شود ، می تواند به اندام های داخلی و همچنین اختلالات پوستی و مو آسیب برساند.
با توجه به موارد فوق ، استفاده و جایگزینی روشهای جدید تصفیه آب به نظر ضروری و اجتناب ناپذیر است.
روش های جدید و تا حدودی پیشرفته تصفیه آب امروزه
امروزه با استفاده از فناوری ، فیلترهای کربن ، سرامیک و الیاف مصنوعی تولید می شوند که نقش عمده ای در تصفیه آب دارند.
در تصفیه آب از روشهایی مانند اسمز معکوس ، اولترافیلتراسیون و استفاده از کربن در مقادیر خاص استفاده می شود.
از کربن که ظرفیت بالایی در این زمینه دارد برای از بین بردن مواد مضر موجود در آب مانند کلر و از بین بردن آلاینده ها و بوی نامطبوع آب استفاده می شود.
با توجه به اینکه کربن توانایی از بین بردن میکروارگانیسم ها را ندارد ، یک روش تصفیه آب کامل نیست و همیشه به عنوان پیش تصفیه همراه با روش هایی مانند اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون استفاده می شود.
اولترافیلتراسیون
در روش اولترافیلتراسیون ، با عبور آب از منافذ بسیار کوچک فیلترها ، تقریباً همه میکروارگانیسم ها و ذرات مضر در آب گرفته می شوند ، اما باید توجه داشت که این روش قادر به حذف نیترات و فلزات سنگین در آب نیست.
کاملترین روش تصفیه آب در حال حاضر روش اسمز معکوس (RO) است که با عبور آب از دستگاه تصفیه آب و فیلتر کردن آب آشامیدنی و استفاده از آن در صنعت در چند مرحله ایجاد می شود.
در اسمز معکوس ، تمام ناخالصی های آب از جمله نیترات ، فلزات سنگین ، سرب ، مواد جامد محلول ، رادیوم و مواد آلی حذف می شوند.
آیا آب جوش همان تأثیر تصفیه آب را دارد؟
یکی از روش هایی که بیشتر افراد برای تصفیه آب در خانه و هنگام مسافرت استفاده می کنند ، جوشاندن آب است.آب پاکسازان. اما سوال این است که آیا آب جوش بر تصفیه آب تأثیر دارد؟ آب جوش دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟ آیا آب جوش مواد شیمیایی را از بین می برد؟ آیا جوشاندن ذرات را از بین می برد؟ آیا آب جوش طعم آب را تغییر می دهد؟
تصفیه آب صنعتی جوشاندن
آیا آب جوش همان تأثیر تصفیه آب را دارد؟
یکی از روش هایی که بیشتر افراد برای تصفیه آب در خانه و هنگام مسافرت استفاده می کنند ، جوشاندن آب است. اما سوال این است که آیا آب جوش بر تصفیه آب تأثیر دارد؟ آب جوش دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟ آیا آب جوش مواد شیمیایی را از بین می برد؟ آیا جوشاندن ذرات را از بین می برد؟ آیا آب جوش طعم آب را تغییر می دهد؟
آب جوش دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟
آیا تا به حال به مقصد طبیعت رفته اید و تنها آبی که می توانید به آن دسترسی پیدا کنید آب یا آبی است که فکر می کنید حیوانات از آن نوشیده اند؟ در این حالت ، شما به دنبال یک راه حل برای از بین بردن باکتری ها و انگلی ها در آب هستید. ساده ترین راه حل در این مورد جوشاندن آب است. با جوشاندن آب ، هیچ موجود زنده ای در آب وجود نخواهد داشت و هرچه هست می میرد. بنابراین ، آب جوشانده به عنوان یک ضد عفونی کننده عالی عمل می کند.
آیا آب جوش طعم آن را تغییر می دهد؟
جوشاندن آب باعث از بین رفتن باکتری های موجود در آب می شود ، اما اگر آب به دلیل مخلوط شدن با مواد معدنی یا هر ماده دیگر بی مزه باشد ، آب جوشیده تاثیری در طعم آن نخواهد داشت. بعضی اوقات کتری را روی ذغال می گذارید. در این حالت ممکن است مزه آن ذغال باشد. در چنین شرایطی توصیه می شود دیگ بخار را روی آتش قرار دهید تا در تماس مستقیم با آن قرار نگیرد.
آیا آب جوش سایر مواد شیمیایی و سموم را از بین می برد؟
جوشاندن آب تاثیری در زنگ زدگی آب ، نمک ، سایر مواد شیمیایی ، خاک و گرد و غبار ندارد ، بنابراین برای از بین بردن این مواد به فیلتر نیاز دارید. جوشاندن ، مانند کلر ، تمام ناخالصی های شیمیایی موجود در آب را آزاد نمی کند و همچنین نمی تواند ناخالصی های محلول مانند سرب ، آرسنیک ، کلسیم ، منیزیم ، نمک و نیتراتها را به طور موثر از بین ببرد.
آیا آب جوش بر کلر موجود در آب تأثیر می گذارد؟
آب جوش می تواند با از بین بردن نمک ها و میکروب های موجود در آب ، آب را تصفیه کند. واقعیت این است که عملیات حرارتی (آب جوش) کلر را از آب آشامیدنی پاک نمی کند.آب پاکسازان. برای حذف کلر از آب آشامیدنی می توانید از لیمو استفاده کنید. به ازای هر لیتر آب ، سه قطره لیمو اضافه کنید. به عنوان روش دوم ، می توانید آب را بیرون از منزل در جایی قرار دهید که برخی میکروب ها با هوا مخلوط شده و از بین می روند. به عنوان راه حل سوم ، می توانید از دستگاه تصفیه آب در خانه استفاده کنید.
چگونه ذرات در آب فیلتر می شوند؟
بهترین راه برای از بین بردن ذراتی که با جوشیدن از بین نمی روند استفاده از دستگاه تصفیه خانگی است. در این بخش ، ما باید نحوه کار با دستگاه تصفیه آب خانگی را بیاموزیم. دستگاه تصفیه آب خانگی تنها در چند مرحله می تواند آب کاملاً سالم شما را تأمین کند. در مرحله اول فیلتر ، نمک های درشت از آب خارج می شوند. این نمک ها ممکن است شامل رسوبات ماسه ای یا ریز از دیواره داخلی لوله ها باشد. فیلتر مرحله دوم یک فیلتر کربن فعال است که دارای خاصیت جذب است و قادر به از بین بردن کلر ، مواد شیمیایی آلی ، گازهای شیمیایی محلول در آب ، متان سه گانه (محصول جانبی کلرزنی) ، سموم دفع آفات و بوها و همچنین طعم نامطبوع آب است. به آرامی فیلتر سوم را فیلتر بلوک کربن می نامند. عملکرد این فیلتر دقیقاً مشابه فیلتر مرحله اول است. تفاوت این است که در این مرحله ، دقت تصفیه آب حدود یک میکرون است. این دقت بالا ذرات معلق را که در مرحله اول آب از آب خارج نشده اند از بین می برد و آب کاملاً شفاف می شود. فیلتر چهارم فیلتر اسمز معکوس است و به آن قلب دستگاه تصفیه آب خانگی نیز گفته می شود. فیلتر اسمز معکوس ناخالصی های محلول در آب از جمله نیترات ، سرب ، جیوه و آرسنیک و همچنین فلزات سنگین مضر را از بین می برد. بنابراین ، این روش می تواند 90 تا 98٪ از مواد محلول در آب را کاهش دهد.

موضوعات:
[ بازدید : 12 ] [ امتیاز : 0 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آب شیرین کن است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|