تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه پزشکی
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
خرید لپ تاپ استوک
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ازمیر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
تصفیه آب صنعتی خاکستری

تصفیه آب صنعتی خاکستری

شنبه 15 آذر 1399
11:02
تصفیه آب

تصفیه آب صنعتی خاکستری چیست؟

دستگاه تصفیه آب خاکستری
فرآیندهای تصفیه ای که می توانند مورد استفاده قرار گیرند ، در واقع مشابه فرآیندهای تصفیه فاضلاب است.
با این تفاوت که معمولاً در مقیاس کوچکتر ، اغلب در سطح خانه یا ساختمان نصب می شوند.
سیستم های بیولوژیکی مانند حوضچه های ساخته شده یا دیوارهای زنده و راکتورهای زیستی یا سیستم های جمع و جورتر مانند راکتورهای غشایی که تغییر فرآیند لجن را فعال می کنند نیز برای تصفیه فاضلاب استفاده می شود.آب پاکسازان.
سیستم های مکانیکی (فیلتراسیون شن و ماسه ، سیستم های فیلتراسیون گدازه ، سیستم های مبتنی بر UV)
در تالاب ها ، گیاهان از آلاینده های آب خاکستری مانند ذرات غذا به عنوان مواد مغذی در رشد خود استفاده می کنند.
با این حال ، نمک و صابون مانده می تواند به همان اندازه برای زندگی میکروبی و گیاهان سمی باشد.
اما می تواند توسط تالاب های ساخته شده و پوشش گیاهی آبزی مانند جرقه ، گل رز و علفزار جذب و نابود شود.
منابع جهانی منابع آب رو به زوال است.
براساس گزارش سازمان ملل ، کمبود آب تا سال 2025 2.7 میلیارد نفر را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
این بدان معنی است که از هر 3 نفر 1 نفر در جهان تحت تأثیر این مشکل قرار می گیرند.
استفاده مجدد از فاضلاب به روشی مناسب برای حل این مشکل تبدیل شده است.
در ایالات متحده و جنوب غربی خاورمیانه ، که منابع آب موجود محدود است ، به ویژه با توجه به رشد سریع جمعیت ، نیاز به فناوری های جایگزین آب وجود دارد.

تصفیه آب صنعتی خاکستری
در تصفیه آب خاکستری 4 معیار باید رعایت شود:
1- بهداشت و ایمنی
2- دوستدار محیط زیست باشد
3- مسائل زیبایی شناسی
4- امکان سنجی اقتصادی
استفاده از روش های تصفیه آب خاکستری در اکثر کشورهای جهان بسته به وضعیت اقتصادی آنها متفاوت است. روش های تصفیه آب خاکستری را می توان به روش های ساده ، فیزیکی ، بیولوژیکی ، شیمیایی و پیشرفته تقسیم کرد.
در آینده ، ما در مورد هر روش تصفیه آب خاکستری صحبت خواهیم کرد.
اما در اینجا می خواهیم روش های جدید درمان آب خاکستری را توضیح دهیم.
فرآیندهای اکسیداسیون کاتالیزوری فناوری های جدیدی هستند که برای درمان آلاینده های آلی مقاوم در برابر آب خاکستری نیز استفاده می شوند. این فرآیندها همچنین در آلوده سازی پساب ها نیز مثر خواهد بود. در این فرآیند ، نانوذرات دی اکسید تیتانیوم نور ماوراlet بنفش را جذب کرده و رادیکال های هیدروکسیل آزاد تولید می کنند که باعث اکسیداسیون ترکیبات آلی و از بین بردن میکروارگانیسم ها می شوند. در تحقیقی توسط سانچز و همکاران در مورد تصفیه اکسیداتیو آب خاکستری با نانوذرات اکسید تیتانیوم ، نتایج نشان داد که متوسط ​​حذف COD در زمان اقامت 150 دقیقه 65٪ بوده است. در این مطالعه ، سورفاکتانت های آنیونی موجود در آب خاکستری به طور کامل از بین رفت. نتایج این مطالعه نشان داد که اکسیداسیون کاتالیزوری برای تصفیه شیمیایی آب خاکستری با COD کم مناسب است. در یک مطالعه ، ازن و فرآیند جذب برای حذف آلاینده های جزئی از مواد آرایشی موجود در آب خاکستری خالص استفاده شد و میانگین حذف این آلاینده ها در فرآیند ازن حداقل 79٪ و در فرآیند جذب 72٪ درد بود. در یک مطالعه ، ترکیبی از فرآیند الکترو انعقاد و MBR غوطه ور برای درمان آب خاکستری استفاده شد. نتایج نشان داد که استفاده از انعقاد الکتریکی انسداد MBR را 13٪ کاهش می دهد. میزان حذف جامدات معلق و قولنج مدفوع با این روش ترکیبی نزدیک به 100٪ بود. با این حال ، میزان حذف COD ، کدورت و رنگ آمیزی در مقایسه با روش MBR به تنهایی کمی افزایش یافت. بیشترین میزان حذف در روش EC-SMBR برای فسفر بود.
در مطالعه ای در سال 2014 با هدف استفاده مجدد از آب خاکستری برای آبیاری نامحدود در مصر ، از سیستم های تصفیه آب خاکستری ترکیبی استفاده شد. در این مطالعه ، از یک مرحله رسوب گذاری با زمان های باقی مانده مختلف با یک مرحله هوادهی با زمان های باقیمانده مختلف و افزودن میکروارگانیسم ها با مقادیر مختلف برای تصفیه استفاده شد. هدف از این مطالعه به دست آوردن آب مایع با کیفیت مناسب برای آبیاری بود. نتایج نشان داد که طی 3 ساعت تثبیت و 90 دقیقه هوادهی ، میزان حذف TDS ، COD ، BOD5 ، چربی ها و روغن به ترتیب 70/8 ، 63/1 ، 70/6 و 63/5 درصد بود. با افزایش زمان ته نشینی به 4.5 ساعت و هوادهی به 120 دقیقه ، کیفیت پساب به استانداردهای مورد نیاز برای استفاده مجدد نرسیده است.آب پاکسازان در مرحله بعدی ، با افزودن 1/2 میلی گرم در هر لیتر میکروارگانیسم ، جریان نهایی به کیفیت مورد نیاز برای استفاده مجدد رسید. سرانجام ، برای بهبود اوضاع با افزودن 1.5 میلی گرم در لیتر میکروارگانیسم ، در مدت زمان ته نشینی 5.4 ساعت و هوادهی 90 دقیقه ، کیفیت فاضلاب به استانداردهای مصر برای استفاده مجدد رسید.
تصفیه آب خاکستری و کاربردهای آن
آب بازیافت شده یا فاضلاب خانگی می تواند به روش های مختلف دوباره فرآوری شده و در چرخه تولید و توزیع مورد استفاده قرار گیرد.
آب خاکستری چیست؟
آب خاکستری تمام فاضلاب هایی است که در خانه ها یا ساختمان های اداری از نهرها و بدون آلودگی مدفوع تولید می شود ، یعنی همه جریان ها به جز آب توالت.
منابع آب خاکستری شامل سینک ظرفشویی ، دوش ، دوش ، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی است.
از آنجا که آب خاکستری در مقایسه با فاضلاب خانگی حاوی عوامل بیماری زای کمتری است ، به طور کلی کنترل و استفاده مجدد از آن برای شستشوی توالت ، محوطه سازی یا آبیاری محصولات و سایر مصارف غیرقابل استفاده آسان تر است.
مزایای استفاده از آب خاکستری
استفاده مجدد از آب خاکستری در سیستم های تصفیه آب شهری از طریق کاهش تقاضا برای آب تمیز و زیر سیستم های فاضلاب با کاهش میزان فاضلاب مورد نیاز برای انتقال و تصفیه آب ، مزایای قابل توجهی را برای هر دو زیر سیستم تامین آب فراهم می کند.
آب خاکستری خالص کاربردهای زیادی مانند شستشوی توالت یا آبیاری دارد.
مدیریت پایدار هدف آن مدیریت منابع طبیعی برای تأمین نیازهای نسلهای آینده است.
منابع محدود آب شیرین در مناطق خشک منجر به تدوین استراتژی های جایگزین مدیریت آب شده است.
برای پاسخگویی به چالش های آینده کمبود آب ، در این مطالعه سعی در استفاده از آب خالص حاصل از فیلتراسیون کنترل شده توسط جاذبه و ضد عفونی کننده برای مصارف خانگی است.
در این مطالعه ، امکان شارژ مجدد آبهای زیرزمینی با آب خاکستری تصفیه شده نشان داده شده است.
آب خاکستری معمولاً از ظرفشویی یا دوش آشپزخانه ، ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی و غیره تولید می شود که به صورت فاضلاب تخلیه می شود و سپس می توان با یک روش تصفیه ساده و مقرون به صرفه از آن استفاده کرد. مشاهده شده است که بسیاری از کشورها بر روی تصفیه و استفاده مجدد از آب شیرین برای اهداف مختلفی از جمله آبیاری ، اطفا حریق ، شستشوی توالت و غیره تمرکز دارند.
تصفیه جداگانه آب خاکستری تحت مفهوم جداسازی منبع قرار می گیرد ، اصلی که معمولاً در اقدامات بهداشت محیط مورد استفاده قرار می گیرد.
مهمترین مزیت جداسازی آب خاکستری از زباله های توالت ، کاهش زیاد میزان پاتوژن و در نتیجه تسهیل تصفیه و استفاده مجدد از آب خاکستری است.
آب خاکستری غرق آشپزخانه حاوی چربی ، روغن ، گریس و مقدار زیادی مواد آلی است.
این مواد اولیه باید قبل از تخلیه در مخزن آب خاکستری تصفیه شوند.
تصفیه و بازیافت اکثر آبهای خاکستری به دلیل پایین بودن میزان آلاینده های موجود در آن ، نسبت به فاضلاب آسان تر است. اگر با استفاده از سیستم لوله کشی جداگانه از ناودان مونتاژ شود.
آب خاکستری خانگی را می توان به طور مستقیم در یک خانه ، باغ یا شرکت بازیافت و بلافاصله استفاده کرد یا تصفیه و ذخیره کرد.
در صورت ذخیره سازی ، باید مدت زمان بسیار کمی از آن استفاده شود.
هرگز از آب خاکستری خالص برای نوشیدن استفاده نکنید ، اما چندین مرحله بهبودی می تواند برای تأمین آب برای شستن ظروف یا شستشوی توالت استفاده شود.

تصفیه آب صنعتی خاکستری
گلوکوم چیست؟
وقتی در توالت آب خاکستری با فاضلاب مخلوط شود ، به آن فاضلاب یا فاضلاب گفته می شود.
باید در تصفیه خانه فاضلاب یا تصفیه خانه فاضلاب در محل تصفیه شود که غالباً یک سیستم فاضلاب است.
مزایای بازیافت آب خاکستری:
تقاضا برای تأمین آب معمولی و تنش بر روی سیستم های تصفیه فاضلاب با آب خاکستری کاهش می یابد.
استفاده مجدد از آب خاکستری همچنین باعث کاهش حجم فاضلاب خانگی می شود که می تواند برای محیط زیست مفید باشد.
در زمان خشکسالی ، به ویژه در مناطق شهری ، استفاده از آب خاکستری در پارک ها یا توالت ها به دستیابی به برخی از اهداف توسعه پایدار محیط زیست کمک می کند.

مطالعات مربوط به تصفیه آب خاکستری و استفاده مجدد از آن به دهه 1970 برمی گردد. اولین روش های تصفیه آب خاکستری روش های درمان فیزیکی مانند فیلتراسیون و روش های ضد عفونی غشایی بود.آب پاکسازان. بعداً در دهه 1980 و 1990 ، سیستم های تصفیه بیولوژیکی مانند هادی های بیولوژیکی چرخان ، فیلترهای بیولوژیکی هوازی و راکتورهای بیولوژیکی هوازی مورد کاوش قرار گرفتند. در اواخر دهه 1990 ، فناوری های پیشرفته ای مانند راکتورهای بیولوژیکی غشایی و فن آوری های ارزان قیمت و طبیعی مانند تالاب ها و حوضچه های تثبیت کننده معرفی شدند. به طور کلی ، یک سیستم تصفیه آب خاکستری بسته به کیفیت مورد انتظار پساب می تواند چندین مرحله را شامل شود.


موضوعات:
[ بازدید : 12 ] [ امتیاز : 0 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آب شیرین کن است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|