تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه پزشکی
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
خرید لپ تاپ استوک
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ازمیر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
فرآیند تصفیه آب صنعتی

فرآیند تصفیه آب صنعتی

دوشنبه 6 بهمن 1399
17:42
تصفیه آب

فرآیند تصفیه آب صنعتی | 0 تا 100 حذف کلر | سختی گیر رزینی

 

حذف کلر آب

با دوز 1.5-2 میلی گرم در لیتر بی سولفیت سدیم از طریق پمپ اندازه گیری ، کلر باقیمانده موجود در آب دریا با بی سولفیت سدیم واکنش داده و اسید و نمک خنثی ایجاد می کند ، در نتیجه تأثیر کلر باقیمانده بر غشا membrane اسمز معکوس را از بین می برد. آب دریا حاوی غلظت بالایی از پلاسمای Ca2 + ، Mg2 + ، HCO3- ، SO42- است. در طی فرآیند نمک زدایی آب دریا با اسمز معکوس ، آب دریا متمرکز می شود و به راحتی می توان نمک غیر معدنی غیرقابل حل در سطح غشا os اسمز معکوس تشکیل داد. با توجه به کیفیت آب آب دریا اصلی و میزان بازیابی آب دستگاه اسمز معکوس ، شاخص برای تعیین تمایل رسوب زدگی و بارش محاسبه می شود و مهار کننده مقیاس قبل از ورود آب دریا به دستگاه اسمز معکوس اضافه می شود.

آب تصفیه کن صنعتی

آنتی اسکالانت یا ضد مقیاس:

پس از ارزیابی جامع اثر مهار کننده مقیاس و قیمت چندین مهار کننده مقیاس ، اسید سولفوریک به عنوان مهار کننده مقیاس انتخاب می شود و مقدار مصرف آن 20-20 میلی گرم در لیتر است و مقدار pH آب دریا در محدوده 7.0-7.5 کنترل می شود. ، که می تواند به طور م preventثر از آب دریا جلوگیری کند نمک های غیر آلی محلول رسوبات مقیاسی را در سطح غشا اسمز معکوس تشکیل می دهند. فیلتر امنیتی فیلتر امنیتی در مقابل دستگاه شیرین سازی آب دریا اسمز معکوس نصب شده است تا از پمپ فشار بالا ، دستگاه بازیابی انرژی و عناصر غشایی برای عملکرد ایمن و طولانی مدت محافظت کند. مشخصات فیلتر امنیتی را با توجه به حجم آب فیلترشده و دقت فیلتراسیون ، محاسبه کرده و فیلتر امنیتی را پیکربندی کنید.

صفحات مرتبط پربازدید:

تصفیه آب صنعتی | اسمز معکوس

خرید فیلتر تصفیه آب صنعتی

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی خوزستان

فروش دستگاه تصفیه آب صنعتی

 

اهمیت تجهیزات تصفیه آب

آب یک منبع طبیعی ضروری برای توسعه انسانی است. با افزایش کمبود منابع آب ، واقعیت آلودگی آب بر نگرانی مردم افزوده است. در بسیاری از مناطق چین ، بسیاری از اجسام آب به دلیل عوامل پیچیده مختلف آلوده شده اند که این امر تناقض کمبود آب را تشدید می کند. با این حال ، بسیاری از مردم از اهمیت حفاظت از منابع آب نمی دانند و همچنین از اهمیت گسترده صرفه جویی در مصرف آب نمی دانند. به نظر می رسد که آنها تصور می کنند آب پایان ناپذیر است. با توسعه صنعت و گسترش فعالیتهای انسانی ، نه تنها مصرف آب در حال افزایش است ، بلکه آلودگی منابع آب نیز روز به روز جدی تر می شود. اگر این پیشرفت ادامه یابد ، آب موجود برای مردم همچنان کاهش می یابد ، که در نهایت روزی بقای انسان را تهدید می کند.

در هر واحد دو نوع محفظه مختلف وجود دارد:

استفاده منطقی از آب و تحقیق فعال و توسعه فناوری های تصفیه آب برای صرفه جویی در منابع و انرژی بسیار مهم است. برای محیط زیست منابع آب کشور ما ، تجهیزات تصفیه آب تجهیزات مهمی است که نمی توان از تولید و زندگی جدا کرد. محفظه آب شیرین برای تصفیه آب از بین برود و محفظه آب غلیظ برای جمع آوری یون‌های ناخالصی حذف شده. محفظه آب شیرین با رزین‌های کاتیونی و تبادل آنیونی مخلوط پر شده است.

تصفیه آب صنعتی حمل

بصرفه بودن تصفیه آب صنعتی

 توسعه و استفاده از منابع آب در جامعه بشری امروز به دو دسته تقسیم می شود: نوع اول ، برداشتن مقدار آب مورد نیاز از منابع آب است. پس از تأمین نیازهای زندگی مردم و تولیدات صنعتی و کشاورزی ، مقدار آن مصرف می شود ، کیفیت تغییر می کند و آب در مکان دیگری به منبع برمی گردد. مورد دیگر مصرف انرژی آب (نیروگاه آبی) ، توسعه حمل و نقل آب ، محصولات آبزی و تفریحات آبی ، حفظ تعادل اکولوژیکی و غیره است. این نوع استفاده نیازی به هدایت آب از منبع آب نیست ، بلکه به رودخانه ها ، دریاچه ها و مصب ها نیاز دارد.

برای حفظ سطح خاص ، جریان و کیفیت آب. یک روش مهم برای حل کمبود منابع آب ، روش های اصلی عبارتند از :

  1. مصرف آب صنعتی را کاهش داده و میزان استفاده مجدد از آب را افزایش دهید.
  2. آبیاری علمی را برای کاهش هدر رفت آب کشاورزی انجام دهید.
  3. بازیافت فاضلاب شهری و گشودن منبع دوم آب.

این رزین‌ها بین دو غشا قرار دارند:

غشای تبادل کاتیونی که فقط اجازه عبور کاتیون‌ها را می‌دهد و غشای تبادل آنیونی که فقط اجازه عبور آنیون‌ها را می‌دهد. بستر رزین به طور مداوم توسط جریان مستقیمی که به دو انتهای محفظه اعمال می‌شود، احیا می‌شود. ولتاژ مولکول‌های آب موجود در آب ورودی را به H + و OH- تجزیه می‌کند. این یونها در آب توسط الکترودهای مربوطه جذب شده و از طریق رزین تبادل کاتیونی و آنیونی به غشا corresponding مربوطه منتقل می‌شوند. وقتی این یونها از طریق غشا exchange تبادل وارد محفظه غلظت می‌شوند، H + و OH- با هم ترکیب شده و آب تشکیل می‌دهند. این تولید و مهاجرت H + و OH – مکانیزمی است که رزین می‌تواند به بازسازی مداوم دست یابد.

تصفیه آب صنعتی حرفه ای

تصفیه آب

 وقتی یون‌های ناخالصی مانند Na + و CI- در آب نفوذی بر روی رزین تبادل یونی مربوطه جذب شوند، این یون‌های ناخالصی همان واکنش بستر مخلوط معمولی را خواهند داشت و به همین ترتیب جایگزین H + و OH- می‌شوند. هنگامی که یون‌های ناخالصی موجود در رزین تبادل یونی نیز به مهاجرت H + و OH- به سمت غشای تبادل اضافه شود، این یونها به طور مداوم از طریق رزین عبور می‌کنند تا زمانی که به غشای تبادل نفوذ کرده و وارد محفظه آب غلیظ شوند. این یونهای ناخالصی به دلیل اثر مسدود کردن غشا exchange تبادل محفظه مجاور نمی‌توانند بیشتر در جهت الکترود مربوطه مهاجرت کنند، بنابراین یونهای ناخالصی را می‌توان در محفظه آب غلیظ متمرکز کرد و سپس می‌توان آب غلیظ حاوی یونهای ناخالصی را تخلیه کرد پشته غشا برای دهه‌ها، تهیه آب خالص به قیمت مصرف مقدار زیادی اسید و قلیا انجام شده است.

تفاوت سیستم‌های تصفیه آب

در طول تولید، حمل و نقل، ذخیره سازی و استفاده از اسید و قلیا، به طور حتم آلودگی محیط زیست، خوردگی تجهیزات و آسیب احتمالی به بدن انسان ایجاد می‌شود. آسیب‌ها و هزینه‌های نگهداری همچنان بالا است. استفاده از اسمزمعکوس میزان اسید و قلیا را بسیار کاهش می‌دهد، اما هنوز یک نوار دهانه وجود دارد. استفاده گسترده از اسمزمعکوس و نمک زدایی الکتریکی انقلابی صنعتی در تولید آب خالص ایجاد می‌کند.اصل تجهیزات تصفیه آب نرم شده از آنجا که سختی آب عمدتا توسط کلسیم و منیزیم تشکیل شده و بیان می شود ، به طور کلی از رزین تبادل کاتیونی (نرم کننده آب) برای جایگزینی Ca2 + و Mg2 + (اجزای اصلی تشکیل دهنده مقیاس) در آب استفاده می شود.

فرایند تصفیه سختی گیر

با افزایش Ca2 + و Mg2 + در رزین ، اثر رزین برای حذف Ca2 + و Mg2 + به تدریج کاهش می یابد. پس از اینکه رزین مقدار مشخصی از یون های کلسیم و منیزیم را جذب کرد ، باید دوباره احیا شود. فرآیند بازسازی به منظور شستشوی لایه رزین با آب نمک در جعبه نمک برای جایگزینی یون های سخت روی رزین و تخلیه رزین از مخزن با مایع ضایعات بازسازی است. عملکرد تبادل نرم بازیابی شده است. از آنجا که سختی آب عمدتا توسط کلسیم و منیزیم تشکیل می شود و توسط کلسیم و منیزیم نشان داده می شود و اصل درمان نرم شدن تبادل یونی سدیم عبور آب خام از طریق رزین تبادل کاتیونی نوع سدیم است ، به طوری که اجزای سختی Ca2 + ، Mg2 + و Na + در مبادلات فاز رزین ، بنابراین Ca2 + و Mg2 + را در آب جذب می کند ، به طوری که آب نرم می شود.

تجهیزات تصفیه آب نرم شده چیست؟

نرم کننده آب برای حذف یون های کلسیم و منیزیم در آب طراحی شده است ، با سرعت موثر تا 99 of. همچنین می تواند جلبک ها و جامدات معلق جامد موجود در آب را از بین ببرد ، به طوری که آب تصفیه شده نرم و شفاف شود. هنگامی که آب خام حاوی یون های سختی از لایه رزین موجود در نرم کننده آب عبور می کند ، یون های کلسیم (Ca2 +) و منیزیم (Mg2 +) در آب تبادل شده و توسط رزین جذب می شوند و همزمان یون های سدیم (Na2 +) با همان کیفیت مواد منتشر شده است. آب خارج شده از نرم کننده آب ، با حذف یون های سختی ، آب نرم شده ای است. روند تبادل به شرح زیر است: 2RNa + Ca2 + = R2Ca + 2Na + 2RNa + Mg2 + = R2Mg + 2Na + یعنی بعد از عبور آب از مبدل یونی سدیم ، Ca + و Mg + در آب با Na + جایگزین می شوند.

درمان احیا چیست؟

هنگامی که رزین تبادل یونی سدیم از کار می افتد ، برای بازگرداندن ظرفیت تبادل آن ، درمان احیا لازم است. مواد احیا کننده ارزان و به طور گسترده در دسترس است. محلول نمک. روند بازسازی به شرح زیر واکنش نشان می دهد: R2Ca + 2NaCl = 2RNa + CaCl2 R2Mg + 2NaCl = 2RNa + MgCl2 پس از تیمار فوق ، فرآیند بازآفرینی به منظور شستشوی لایه رزین با آب نمک در مخزن نمک است تا یون های سختی روی رزین جایگزین شود.با تخلیه مایع زباله بازسازی از مخزن ، رزین توانایی نرم و تبادل خود را بازیابی می کند.

آب شیرین کن صنعتی

 جریان کار خاص سختی گیر به شرح زیر است:

هنگامی که آب از لایه رزین عبور می کند ، رزین تبادل یونی می تواند یون های سدیم آزاد کند و گروه های عملکردی با یون های کلسیم و منیزیم ترکیب می شوند ، به طوری که محتوای یون های کلسیم و منیزیم در آب کاهش می یابد و سختی آب کاهش می یابد. آب سخت به آب نرم تبدیل می شود ، که این روند کار تجهیزات نرم کننده آب است. وقتی تعداد زیادی از گروههای عملکردی موجود در رزین با یونهای کلسیم و منیزیم ترکیب شوند ، توانایی نرم شدن رزین کاهش می یابد. می توان از محلول سدیم کلرید برای عبور از طریق رزین استفاده کرد. در این زمان ، محتوای یون سدیم در محلول زیاد است و گروه های عملکردی یون های کلسیم و منیزیم را آزاد می کنند. رزین وقتی با یونهای سدیم ترکیب شود ، ظرفیت تبادل خود را بازیابی می کند. به این فرآیند "بازسازی" گفته می شود.

فرآیند تجهیزات شیرین سازی آب دریا

درباره روند فرآیند تجهیزات شیرین سازی آب دریا فیلتراسیون انعقادی فیلتراسیون انعقادی با هدف حذف کلوئیدها و ناخالصی های معلق موجود در آب دریا و کاهش کدورت انجام می شود. به دلیل نسبت زیاد آب دریا و مقدار pH بالا ، از FeCl3 به عنوان ماده منعقد کننده در این پروژه استفاده می شود و مقدار مصرف آن 1-2 میلی گرم در لیتر است. پس از مخلوط شدن توسط میکسر ، نمک آهن و ناخالصی های کلوئیدی موجود در آب دریا آلوم بزرگتری تشکیل می دهند که توسط فیلتر مکانیکی فیلتر می شود تا شاخص آلودگی (SDI15) کیفیت آب پساب کمتر از 5 و کدورت کمتر از 1 شود.

جهت مطالعه مطالب مرتبط کلیک کنید.

دوز دادن برای از بین بردن کلر باقیمانده و جلوگیری از رسوب و رسوب در غشای اسمز معکوس وجود اکسیدان هایی مانند کلر آزاد در آب دریا عملکرد عناصر غشا اسمز معکوس را کاهش می دهد. بنابراین ، کلر آزاد باید قبل از ورود آب دریا به غشا اسمز معکوس کنترل شود.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آب شیرین کن است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|