تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه پزشکی
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
خرید لپ تاپ استوک
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ازمیر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
اجزاي تشکيل دهنده دستگاه تصفيه آب صنعتي RO

اجزاي تشکيل دهنده دستگاه تصفيه آب صنعتي RO

چهارشنبه 25 فروردين 1400
13:16
تصفیه آب

اجزاي تشکيل دهنده دستگاه تصفيه آب صنعتي2021 

تصفيه آب کشاورزي

متاسفانه وضعيت آب در سال‌هاي اخير با توجه به شرايط خشک سالي و گرماي هوا بدتر شده و شاهد اين هستيم که در مناطقي با هواي و خاک مناسب، آب با کيفيت جهت کشت در دسترس نيست بدين منظور از دستگاه‌هاي تصفيه آب صنعتي(https://abpaksazan.com/?p=4649)  ويژه صنعت کشاورزي استفاده مي‌‍شود تا آب به کيفيت استاندارد برسد. اين دستگاه بستگي به نوع محصول و متراژ زمين طبقه بندي شده و ساخته مي‌شوند. براي خريد آب شيرين کن آب کشاورزي به روش اسمزمعکوس RO به سايت آب پاکسازام مراجعه کنيد.

طرز کار دستگاه تصفيه آب صنعتي

رپرتاژ آگهي – يکي از رايج ترين روش تصفيه اب صنعتي، تصفيه آب اسمزمعکوس است؛ که به RO (reverse osmosis) نيز شهرت دارند يکي از مقرون به صرفه ترين،دقيق ترين روش تصفيه آب دربين چندين روش تصفيه آب صنعتي در جهان است. که بيس مکانيزم و عملکرد اين دستگاه بر پايه‌ي فشار است.به اين صورت که اب شور زلال که از سيستم پيش تصفيه خارج شده از طريق فشار توليد شده توسط‌ پمپ طبقاتي وارد فيلتر ممبرين يا به عبارتي ديگر وارد فيلتراصلي دستگاه اب تصفيه صنعتي شده و آب شيرين از آب خام جدا و خروجي فيلتر آب توليد و فاضلاب مي‌باشد، آب توليد، همان آب محصول مورد نظراست و آب فاضلاب همان آب خام به مراتب غليظ شده تر بدون هيچ مواد شيميايي اضافي است واين نکته يکي از محاسن برتري روش اسمزمعکوس نبست به ما بقيه روش‌هاي تصفيه آب صنعتي است.

تعميرات دستگاه تصفيه آب صنعتي

مبحث تعمير دستگاه تصفيه آب صنعتي، بحث بسيار گسترده و تخصصي است که بسته به طراحي دستگاه و نوع مشکل بوجود آمده،از خرابي قطعات برقي تا مشکل در هرکدام از فيلترهاي سيستم و … متفاوت و گوناگون است، از اين رو اگر جهت تعميردستگاه تصفيه آب صنعتي به علت گسترده بودن نوع مشکل از تعميرکاران و يا تکنسين‌هاي متخصص استفاده نشود مي‌تواند باعث ايجاد هزينه‌ها و خرابي بيشتر در سيستم  شود.

فروش تجهيزات تصفيه آب صنعتي

بخاطر کسترش صنعتي تصفيه آب به دليل کمبود آب شيرين در دنيا، فروش و خريد تجهيزات تصفيه آب صنعتي نيز گسترش يافته و همين موضوع سبب شده تا تجهيزات و قعاط تقلبي در بازار بيشتر و بيشتر شود.(https://abpaksazan.com/?p=3591) از آن جايي که اين شرکت داراي بيش از 20 سال سابقه در صنعت تصفيه آب است توانايي تشخيص جنس اورجينال را از جنس تقلبي را داراست و از آنجايي که اين شرکت جزو طراحان و سازندگان دستگاه‌هاي تصفيه آب صنعتي نيز هست جهت دستگاه‌هاي خود از جنس‌هاي اورجينال و اصل استفاده کرده زيرا اين شرکت بر اين باور است که کيفيت خوب، خود بهترين تبليغ است و نياز به تبلغ ندارد،به عنوان مثال براي خريد و قيمت ممبران تصفيه اب صنعتي؛ قبل از خريد با مشاورين شرکت مشورت کرده و خريدي هوشمندانه را تجربه کنيد.

 سايت تصفيه آب abpaksazan.com به عنوان يکي از  اولين و بزرگ ترين ارائه دهندگان دستگاه هاي تصفيه آب صنعتي

تصفيه آب صنعتي رزيني

اين دسته از روش تصفيه آب‌، داراي تنوع بسياري هستند. اين تنوع بالا به دليل متفاوت بودن نوع مکانيزم و عملکرد رزين‌ها به وجود آمده‌اند. به عنوان مثال يکي از پرکاربردترين دسته رزين، رزين‌هاي ميکس بد هستند که وظيفه‌ي کاهش تي دي اس را بر عهده دارند اما اين دسته از رزين‌ها احيا پذرير نيستند و اگر براي تي دي اس بالا بکار گرفته شوند زود اشباع مي‌شوند و عملا کارايي خود را از دست مي‌دهند. از دسته‌هاي پرکاربرد ديگر، رزين‌هاي آنيوني و رزين‌هاي کاتيوني را مي‌توان نام برد که اين دسته رزين‌ها جهت کاهش سختي‌هاي موجود در آب بکار گرفته مي‌شوند.که بسته به نوع املاح و سختي موجود در آب نوع رزين تغيير مي‌کند.اين دسته از رزين‌ها قابليت احيا شدن را دارند..

تعميرکار دستگاه تصفيه آب صنعتي

شيوه انتخاب و استخدام تعميرکار و تکنسين‌هاي اين شرکت جهت واحد خدمات، به اين صورت است که اين افراد مي‌بايست داراي فکر فني و هوش بالا به همراه شناخت کامل قطعات و تجهيزات ‌باشند. حال با آموزش و اصول تعميرات و خرابي‌هاي سيستم، يک فرد در مجموعه پرورش داده شده و به عنوان کارشناس اجازه فعاليت پيدا مي‌کند. ميانگين فعاليت کارشناسان و تکنيسين کادر خدمات شرکت به 7 سال مي رسد . و اين در حالي است که آموزش‌ها و دوره‌هاي قوي نيز در شرکت براي آن‌ها برگزار گرديده است.

 

نصب دستگاه تصفيه آب صنعتي در محل

اهميت سيستم RO در مجموعه‌ها و مکان‌هايي که دستگاه تصفيه آب صنعتي در آن نصب شده است، بر کسي پوشيده نيست . در بعضي از مواردي سيستم RO براي مکان خاص و کارهاي خاص ساخته مي‌شود. ماننده، بيمارستان‌ها، بخش دياليز بيمارستان‌ها، آزمايشگاه‌ها، دکل‌هاي نفتي (جهت تامين آب شرب و غيره)، تصفيه آب مرغداري‌ها، کشاورزي، تصفيه آب آزمايشگاهي  و… ارائه خدمات به اين واحد‌ها در اولويت و مهم مي‌باشد لذا با جان انسان و موجود زنده مرتبط است. به همين منظور ارائه خدمات شبانه روزي در هفت روز هفته به اين دليل است که اهميت داشته و بايست به آن توجه نمود.

امداد تصفيه آب صنعتي

واحد خدمات شرکت آب‌پاکسازان، با ارائه‌ي خدمات نوين در زمينه‌ي تعمير ونگهداري سيستم‌هاي تصفيه‌ي آب از قبيل mf , uf , ro و nf در ابعاد و مدال‌هاي مختلف هم‌چون دستگاه‌هاي تصفيه‌ي آب دريايي، کشاورزي، صنعتي، دام‌وطيور، پزشکي و شرب فعال مي‌باشد. شما مي‌توانيد از طريق تماس با مرکز خدمات اين شرکت، علاوه بر در خواست خدمات تعمير ونگهداري از مشاوره‌هاي فني‌ومهندسي به صورت کاملا رايگان استفاده نمائيد. هدف و اولويت اين واحد خدماتي ارئه‌ي سرويس‌هاي پشتيباني بر مبناي رضايت‌مندي مشتريان است، هم‌چنين مي‌توان به ويژگي‌هايي از قبيل پاسخ‌گويي در لحظه، ارئه‌ي خدمات در هفت روز هفته و بيست وچهار ساعت شبانه روز، سرعت عمل در سرويس‌دهي خدمات، استفاده از قطعات اصلي و باکيفيت اشاره نمود.

کاربرد فيلتر شني

همان طور که پيش‌تر اشاره شد، Sand filter به دليل مکانيزم به کار رفته در عين حال با هزينه تقريبا مناسب و ارزان کاربردهاي زيادي داشته و در تصفيه خانه هاي صنعتي، خانگي، نيمه صنعتي، استخر و … کاربرد دارد. از اصلي ترين کاربردهاي فيلترشني مي‌توان به موارد زير اشاره کرد:

https://abpaksazan.com/sand-filter/

 • تصفيه آب فيلتر شني استخري
 • پيش تصفيه Reverse osmosis
 • تصفيه پساب آب و فاضلاب
 • تصفيه آب شرب خوراکي
 • تصفيه آب کشاورزي
 • فيلتراسيون برج خنک کننده

مزاياي فيلتر شني آب پاکسازان قيمت ارزان فيلتر شني، نصب، نگهداري و تعمير آسان و خدمات پس از فروش شرکت در واحد سرويس تصفيه و همچنين تنوع بسيار بالا از نظر ظرفيت فيلتر شني و سرعت عبور آب و قدرت تصفيه آب بالا با حذف ذرات بيشتر از 100 ميکرون بعلاوه شستشوي آسان به روش معکوس مي‌باشد.

انواع فيلتر شني:

 1. فيلتر شني Slow
 2. فيلتر شني Rapid Gravity
 3. فيلتر شني Rapid Pressure

اجزاي دستگاه فيلتر شني

 • شير فيلتر و بکواش
 • شير اطمينان
 • لوله آب تصفيه شده
 • نازل فيلتر شني
 • صفحه زير فيلتر شني
 • شير آب خروجي
 • شير آب تصفيه شده
 • مسير آب پساب(فاضلاب)
 • لوله آب ورودي
 • شير تزريق پلي آلمينيوم کلرايد PAC
 • شير تزريق هيپوکريت
 • شير کنترل جريان
 • فلومتر آب ورودي
 • گيج فشار آب ورودي

روش بکواش کردن و نحوه نصب فيلتر کربني

فيلتراسيون کربن و سيليس براي از بين بردن ذران معلق و همچنين مواد شناور و قابل جمع شدن و کربن جهت حذف کلر، بو و گاهاً ميکروب استفاده مي‌شود. ذرات از طريق جذب يا محصور شدن(حصاردار شدن، ديوارکشي شدن، حصار کشيدن) فيزيکي برداشته مي‌شوند. در صورت فشار(نيرويي که همراه با شدت بر کسي يا چيزي وارد شود) بيش از حد فشار بر روي فيلتر، بايد آن را شستشو دهيد. سليس دانه بندي همراه با سيليس دانه درشت و صفحه نازل همچنين نازل فيلتر شني و دريچه تخليه سيليس با وروردي آب، خروجي آب و  دريچه ورود سيليس و همچنين شير اطمينان و خروجي آب بکواش طراحي و توليد شده توسط شرکت تصفيه آب پاکسازان.

توانايي نتيجه و محصول دادن فيلتر شني با حاصل، راندمان، فعل، کارکرد، ميزانکار، نتيجه فيلتر ماسه، يعني فيلتراسيون(فيلتراسيون شده، صاف کردن، از صافي گذشتن، از صافي گذراندن، تصفيه کردن) سطح و فيلتراسيون عمق تعيين مي‌شود. فيلتراسيون سطح شامل جمع آوري ذرات بالاتر از بستر فيلتر است. اين ذرات بطور مشترک يک توده متخلخل(دارايخللوفرج، پرمنفذ، خللوفرجدار، سوراخسوراخ، مشبک، منفذدار ≠ متراکم، متکاثف، فشرده، پرچگالي، پرتکاثف) کلان را تشکيل مي‌دهند که قادر است ذرات جديد را به روشي بسيار مؤثر جمع کند. فيلتراسيون عمق به طور کلي شامل ذرات کوچک‌تر است که جمع آوري آنها دشوارتر است و با جذب به ذرات ماسه وصل مي‌شوند. در هنگام شستشوي معکوس نسبت به خاک ناشي از فيلتراسيون عمق، از بين بردن سطح خاک آسان‌تر است.

از جمله کاربردهاي مهم فيلتر شني آب پاکسازان ميتوان به نيروگاهها، پتروشيمي و پالايشگاهها | تصفيه خانه هاي آب و فاضلاب | کليه سيستمهاي حرارتي و برودتي | استخرهاي شنا | صنايع لاستيک و پلاستيک | صنايع شيشه | صنايع فولاد و فلزات | صنايع رنگ | صنايع کاغذ سازي، شيميايي و نساجي اشاره نمود.

خدمات آب پاکسازان تعريفي جديد از خدمات پس از فروش

پيشنهاد ما  قبل از خريد دستگاه تصفيه آب صنعتي RO  از راهنمايي کارشناسان مجرب مجموعه آب پاکسازان براي انتخاب دستگاه متناسب با نياز خود استفاده نمائيد.

منابع مقاله :

تصفيه آب صنعتي رزيني

مزايا تصفيه آب صنعتي

تصفيه آب اسمز معکوس

معايت تصفيه آب صنعتي

دستگاه تصفيه آب صنعتي اقساطي

تصفيه آب کشاورزي

بهترين تصفيه آب صنعتي

بهترين دستگاه تصفيه آب صنعتي 


موضوعات:
[ بازدید : 4 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آب شیرین کن است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|