تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه پزشکی
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
خرید لپ تاپ استوک
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ازمیر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
آب شیرین کن

ساخت فیلتر شنی

چهارشنبه 5 آذر 1399
10:43
تصفیه آب

ساخت فیلتر شنی فلزی چه مکانیزمی دارد؟

فیلتر شن و ماسه گالوانیزه این نوع صفحه ها به دلیل پوشش گالوانیزه روی صفحه نسبت به نوع فیلتر شن و ماسه فلزی پوشش داده شده با اپوکسی با طول عمر بیشتری ساخته می شوند. در اینجا لازم به ذکر است که در صورت تمیزکاری و ماسه کاری با کاغذ سیاه ، عمر آن نسبت به نوع گالوانیزه آن بیشتر است. قیمت فیلتر شنی گالوانیزه برای نصب نوع فلزی با رنگ اپوکسی گرانتر است. باز هم این اختلاف قیمت در نوع سرد و گرم گالوانیزه متفاوت است. یعنی قیمت فیلتر ماسه گالوانیزه سرد یا گرم بودن پوشش را تعیین می کند. در فیلتر فلزی ، تمام نقاط جوش داده شده پس از تمیزکاری با رنگ اپوکسی در داخل و خارج مخزن با رنگ روغن رنگ آمیزی می شود. برای جلوگیری از فرسایش نقاط جوش. از فیلتر شنی گالوانیزه به دلیل مقاومت زیاد در برابر کلر بیشتر در استخرها استفاده می شود. علاوه بر نکات مثبتی که این مدل دارد. همچنین دارای یک سری نکات منفی است از جمله اینکه می توان بعد از مدتی رنگ زد و سطح گالوانیزه آن فرسوده شد که بعد از مدتی نیز طبیعی است.
فیلتر شنی پرکاربردترین تجهیزات برای جداسازی مواد جامد معلق و کدورت آب است. (فیلتر شنی) قیمت فیلتر شنی - که باعث ایجاد فیلتر شنی می شود - به فیلترهای مختلف بستگی دارد و فیلتر شن را محاسبه می کند.
فیلترهای شنی قادرند کدورت ذرات معلق را در آب تا قطر 80 میکرون از بین ببرند. فیلتر کربن معمولاً بعد از فیلتر شن نصب می شود تا رنگ ، طعم و مزه آب از بین برود. برای شفافیت در رنگ آب استخر ، یکی از محبوب ترین فیلترها فیلتر شن و ماسه تحت فشار است. این امر با تأمین فشار مورد نیاز به رفع کدورت و جداسازی املاح کمک می کند. در یک فیلتر استخر ، آب توسط یک پمپ از استخر و کف نمک استخر به فیلتر فشار هدایت می شود. و بعد از پالایش به استخر برگشت. اصول اندازه گرانول سیلیس توسط ماده مورد استفاده تعیین می شود. اندازه سیلیس برای استخر شنا بین 0.5 تا 1.5 قطر لایه فوقانی / لایه میانی 1.5 تا 3 / لایه پایین 5 تا 3 میلی متر است. در پایین مخزن نازل ، فیلتر شنی به صفحه جداگانه ای به نام صفحه نازل متصل می شود ، که برای جلوگیری از خروج سیلیس کار می کند. شیار خروجی برای این سوراخ ها حدود 0.5 میلی متر است. معمولاً 1/3 قسمت خالی برای تعلیق محلول ها باقی می ماند. آن را حتی پس از شستن افزایش دهید.
ساخت فیلتر شنی
شستشو
بعد از شستشو یا همان بعد از شستن در فیلتر شنی ، نوبت به شستن آن می رسد پس از آنکه نشانگرهای فشار ورودی و خروجی 0.5 برابر کاهش نشان دادند. این کار به راحتی امکان پذیر است و با باز و بسته شدن دریچه های دریچه قابل انجام است. فیلتر شنی معمولاً به صورت چهار مربع است. در فرآیند تصفیه ، دو شیر باز و دو شیر بسته وجود دارد و در صورت نیاز به شستشو ، روند باز و بسته شدن در جهت مخالف انجام می شود.
فیلتر شن و ماسه افقی (فیلتر شن و ماسه افقی)
فیلترهای شن افقی عموماً برای گیاهان تصفیه آب شهری و صنعتی با ظرفیت بالا ساخته می شوند و استفاده از این نوع فیلترهای شنی از نظر کارایی و هزینه مقرون به صرفه تر از نوع عمودی است. آنها فیلترهای شنی (65 متر مکعب در روز) را به صورت عمودی و افقی با ظرفیت بالاتر طراحی می کنند. این نوع فیلترها به دو شکل تک تخته و دو تخته حمل می شوند ، اگر فقط توسط لایه های سنگ سیلیس شارژ شوند و هر زمان که با دو لایه سیلیس (یا کربن ، گارنت ، آنتراسیت) شارژ شوند ، شارژ می شوند. دو ستون (فیلتر شن و ماسه چند رسانه ای Horzonital) نامیده می شوند. معمولاً برای شستشوی فیلتر شن و ماسه افقی جهت شستشوی بهتر و جلوگیری از هدر رفتن آب ، از فیلتر شنی افقی استفاده می شود.
پارامتر عملیاتی فیلتر شن و ماسه
فیلتر شنی تحت فشار معمولاً با فشار کاری 2 تا 5 بار کار می کند. افت فشار در لایه سیلیس بسیار ناچیز است ، زیرا عوامل زیادی در سرعت فیلتر ماسه تأثیر می گذارند ، که ممکن است لایه را تحت تأثیر قرار دهد. آلوم ماده منعقد کننده ای است که قبل از فیلتر شدن در آب استخر تزریق می شود. مواد جامد معلق را به خوبی با آب منعقد می کند. در ورودی و خروجی فیلتر شن و ماسه ، باید دو فشار سنج نصب شود تا به خوبی از زمان شستشوی کیسه ها آگاهی داشته باشید.
فیلتر شنی گالوانیزه
صفحه گالوانیزه در اصل همان صفحه سیاه با آلیاژ ST37 است و با فلز روی پوشانده شده است که مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد. از نظر شکل ظاهری به سه نوع گل کوچک ، بزرگ و ساده تقسیم می شود. در مقایسه با نوع ورق پوشش داده شده با مقاومت و طول عمر بالاتر در برابر عوامل آب و هوایی و در برابر خوردگی و خوردگی مشخص می شود. استفاده از این نوع صفحات در ساخت فیلترهای شنی نیز بسیار محبوب شده است.
 
قیمت فیلتر شنی گالوانیزه
قیمت این نوع فیلترها به نوع ضخامت و همچنین صفحه گرم یا سرد پوشش گالوانیزه به همراه ضخامت صفحه که معمولاً با ضخامت 3 میلی متر شروع می شود یا داخلی یا وارداتی بودن آن بستگی دارد. به عنوان مثال ، کارخانه تولید پوشش گالوانیزه روی ورق نیز در قیمت فیلتر شن و ماسه گالوانیزه تأثیرگذار است و اختلاف قیمت معمولاً در مقایسه با روکش اپوکسی نوع فلزی حدود 20٪ بیشتر است. این تفاوت در قلع ایرانی است. قیمت این نوع فیلترها برای رفع نیاز مشتری و اعلام مشخصات آن متفاوت است.

موضوعات:
[ بازدید : 3 ] [ امتیاز : 0 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

فیلتر شنی فلزی

پنجشنبه 6 آذر 1399
11:36
تصفیه آب

فیلتر شنی فلزی وتفاوت‌های آن با فیلتر شنی فایبرگلاسی

هنگام راه اندازی فیلتر شنی جدید ، کارایی فیلتر همراه با تعداد ذرات گرفته شده در محیط افزایش می یابد. این فرآیند بلوغ نامیده می شود. در طی فرآیند رسیدن ، ممکن است خروجی مطابق با استانداردهای مورد نظر نباشد ، بنابراین جریان خروجی از فیلتر باید به مرحله بعدی در تصفیه خانه برگردانده شود. روش های بازیابی به ما امکان می دهد تا از فیلتر با حذف مواد جامد جمع شده از لایه فیلتر شن و ماسه استفاده مجدد کنیم.
در طی فرایند شستشوی آب ، آب (و هوا) دوباره به سیستم فیلتراسیون پمپ می شود. مقداری از آب شستشو ممکن است نیاز باشد که در قسمت اولیه فرآیند فیلتر مجدداً تزریق شود و پساب حاصل از آن باید دفع شود. زمان شستشوی معکوس با توجه به میزان آلودگی (گل یا کدورت) در پشت فیلتر که نباید از مقدار مشخصی بیشتر شود ، یا با مقدار افت سر در وسط فیلتر تعیین می شود که نباید به مقدار مشخصی برسد.
سازنده فیلتر شن و ماسه معدنی
دو کلاس اول فیلترهای شنی برای کارایی کارآمد به استفاده از لخته های شیمیایی نیاز دارند ، در حالی که فیلترهای شنی آهسته قادر به تولید آب با کیفیت بالا و عاری از عوامل بیماری زا ، طعم و بو بدون نیاز به عوامل شیمیایی هستند. علاوه بر کاربرد گسترده فیلترهای شنی در تصفیه خانه ها ، می توان از آنها برای تصفیه و تصفیه آب خانه های مسکونی نیز استفاده کرد زیرا مواد به کار رفته در آنها قابل استخراج و در دسترس اکثر مردم قرار دارد. تختخواب سندی
فیلتر شنی فلزی
فیلتر شنی چیست و انواع آن چیست؟
فیلتر شنی نوعی فیلتر است که مخزن آن می تواند از فایبرگلاس (FRP) ، بتن یا فلز ساخته شود و برای تصفیه آب و تصفیه فاضلاب و حذف ذرات معلق موجود مانند گل ، مواد آلی و ... استفاده می شود. این فیلتر حاوی لایه های ماسه است که از بالا به پایین حجم و درشتی آنها افزایش می یابد.
به طور کلی چندین کلاس از این دستگاه وجود دارد:
1- فیلتر شن سنگین
2- فیلتر شنی فشار قوی
3- فیلتر جریان رو به بالا
4- فیلتر شنی
فیلتر شنی
فیلترهای شن و ماسه به عنوان مرحله ای در فرآیند تصفیه آب در بخش فیلتراسیون استفاده می شود. فیلترهای شنی سه دسته اصلی وجود دارد: فیلتر شنی سریع (ثقلی) ، صافی شن و ماسه در حال افزایش و فیلتر شنی آهسته (کند). این سه دسته به طور گسترده ای در صنعت آب در سراسر جهان استفاده می شود.
فیلتر لایه ماسه ای نوعی فیلتر عمیق است. به طور کلی دو نوع فیلتر برای جدا کردن ذرات جامد از مایعات وجود دارد:
فیلترهای سطحی ، که در آنها ذرات جامد توسط یک سطح نفوذ پذیر جدا می شوند.
فیلترهای عمیق ، که در آن ذرات جامد درون یک جسم از یک ماده متخلخل جدا می شوند.
علاوه بر این فیلترها ، دستگاههای فعال و غیرفعال دیگری نیز برای جداسازی جامدات و مایعات وجود دارد مانند مخازن رسوب ، فیلترهای خود تمیز کننده ، گردابها و سانتریفیوژها.
انواع مختلفی از فیلترهای عمیق وجود دارد ، بعضی از آنها از مواد الیافی و برخی دیگر از مواد دانه ریز استفاده می کنند. فیلترهای ماسه ای نمونه ای از فیلترهای ریزدانه عمیق هستند. این نوع فیلترها اغلب برای جداسازی مقادیر کم (10 گرم در متر مکعب) از ذرات ریز جامد (100 میکرومتر) از محلول های آبی استفاده می شوند. همچنین ، فیلترهای شنی معمولاً برای فیلتر مایعات استفاده می شوند تا مواد جامد را به عنوان مواد با ارزش و مفید جدا کنند. بنابراین بیشترین کاربرد این تجهیزات تصفیه پساب (فاضلاب) است.
فیلتر شنی فلزی
مکانیسم کار با فیلتر شن و ماسه شرایط مختلفی را برای به دام انداختن ذرات ریز جامد روی سطوح ذرات شن فراهم می کند. هنگامی که مایع از یک ماسه متخلخل در یک مسیر پر پیچ و خم عبور می کند ، ذرات جامد به دانه های شن نزدیک می شوند و با مکانیزم های مختلف از مایع جدا می شوند:
 • برخورد مستقیم
 • جاذبه ون در وال
 • جذب الکترواستاتیک
 • رهایی
همچنین ، اگر انرژی الكتریكی پاریس در ذرات شن و ماسه و جامد وجود داشته باشد ، نیروی دفع الكتریكی سطح می تواند روند جداسازی را مختل كند ، كه می تواند ذرات به دام افتاده را دفع كند ، البته در اعماق بیشتر بستر. یک فیلتر شنی این ذرات را دوباره از مایع جدا می کند. به طور کلی ، دانه های شن و ماسه آلوده به ذرات جامد موجود می توانند ذرات جامد بیشتری را جذب یا دفع کنند. اگر ذرات جامد با از دست دادن بار الکتریکی سطح خود به دانه های شن و ماسه بچسبند ، ذرات بیشتری به آنها جذب می شود ، در غیر این صورت بار سطحی منجر به حذف ذرات دیگر از دانه های شن می شود.
در بعضی موارد ، برای اطمینان از جداسازی ذرات جامد موجود ، لازم است جریان ورودی را از قبل در لایه ماسه تصفیه کنید ، و این با یکی از روش های زیر انجام می شود:
با تغییر PH میزان بار ذرات جامد و ماسه ای را تنظیم کنید
انعقاد : افزودن کاتیونهای باردار (معمولاً آلومینیوم +3 یا کلسیم +2)
لخته سازی : افزودن مقدار کمی از زنجیره های پلیمری باردار و اتصال بین ذرات جامد (بزرگ شدن آنها) یا بین شن و ماسه و ذرات جامد.
سیستم های عامل
فیلترهای شن و ماسه قادر به کار با هر دو جریان بالا و پایین هستند ، اگرچه جریان دومی بیشتر دیده می شود. سیال موجود در دستگاه های جریان می تواند تحت فشار یا تنها توسط نیروی جاذبه جریان یابد. فیلترهای بستر شن و ماسه تحت فشار معمولاً در فعالیتهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و به فیلترهای ماسه سریع معروف هستند ، در حالی که از واحدهای ثقل برای تصفیه آب استفاده می شود و به طور گسترده در کشورهای در حال توسعه استفاده می شود. (فیلترهای شن آهسته) استفاده می شود.
فیلتر شنی فلزی
به طور کلی چندین کلاس فیلتر شنی وجود دارد:
 • فیلتر شنی سریع (جاذبه)
 • فیلتر شنی سریع (فشرده ، فشرده)
 • فیلتر شن افزایش می یابد
 • فیلتر شنی آهسته (کند)
در عملیات بزرگتر ، از یک سیستم برای توزیع آب خام ورودی به طور مساوی در سراسر فیلتر استفاده می شود ، به علاوه معمولاً یک سیستم توزیع برای کنترل جریان هوا وجود دارد. این سیستم به توزیع مداوم و متعادل هوا و آب کمک کرده و از غلظت جریان در نقاط جلوگیری می کند. به دلیل شستشوی مکرر برخی از دانه های شن از سیستم خارج می شوند. ذرات کوچکتر در بالای لایه های ماسه قرار دارند ، در حالی که ذرات بزرگتر در پایین قرار دارند.
دو فرآیند وجود دارد که تأثیر عمده ای بر عملکرد فیلتر شن و ماسه دارند ، یعنی ترمیم و بلوغ.

موضوعات:
[ بازدید : 1 ] [ امتیاز : 0 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

فیلتر شنی عمودی

پنجشنبه 6 آذر 1399
14:02
تصفیه آب

فیلتر شنی عمودی چیست و چگونه کار می کند؟

در صورت لزوم ، با استفاده از چرخه معکوس فوق ، می توان لایه فیلتر شن و ماسه را از مواد جامد معلق تمیز کرد.
فیلترهای فشار در مقایسه با فیلترهای ثقلی ظرفیت های مشابه ارزان تر و مقرون به صرفه ترند.
همچنین ، فیلترهای شنی تحت فشار عمودی به دلیل برخورد فیزیکی که در تمام جهات ارتفاع آنها انجام می شود ، از فیلترهای شن و ماسه فشار افقی برتری دارند.
فیلترهای شنی عمودی به صورت عمودی نصب می شوند و معمولاً حداکثر قطر آنها 4 متر و ارتفاع آنها چند متر است ، از جمله مزایای این فیلترها سهولت حمل و نقل ، اندازه کوچک و استفاده در تصفیه خانه های کوچک است.
در تصفیه آب ، فیلتر شن یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین دستگاه ها است. اساس این فیلترها از طبیعت الهام گرفته شده است. در طبیعت ، آب با عبور از لایه های مختلف خاک تصفیه می شود که در نهایت توسط انسان به صورت چشمه یا چاه برداشت می شود. در فیلترهای شنی عمودی ، آب از بستر فیلتر عبور می کند که معمولاً از سیلیس (شن) ساخته می شود و ذرات آن در سوراخ های بستر معلق می ماند و آب تصفیه شده از پایین فیلتر جمع می شود. شرکت آب پاکسازان
فیلتر شنی عمودی
بدنه فلزی صاف و تحت فشار استوانه ای است و لایه ای از شن را در بر می گیرد. آبی که باید فیلتر شود وارد قسمت بالای فیلتر شده و از لایه فیلتر عبور کرده و سپس در پایین فیلتر جمع شده و مصرف می شود. تجمع ذرات معلق در بستر فیلتر با عبور از فیلتر افت فشار آب را افزایش می دهد. هنگامی که افت فشار بیش از حد زیاد است ، فیلتر از مسیر درمان خارج شده و شستشو می شود. برای شستشوی فیلتر ، جریان آب برعکس می شود تا آلوده ها با انبساط بستر از بین بروند.
در صورت زیاد بودن کدورت و مواد معلق ، توصیه می شود قبل از فیلتر شدن شن ، آلاینده های آب در حوضه های مناسب ته نشین و ته نشین شوند. سپس سرریز آب برای این حوضچه ها باید از فیلتر شن عبور کند.
لازم به ذکر است که فیلتراسیون در فیلترهای شنی عمودی فقط یک فرآیند فیزیکی است و فقط به دلیل وجود مواد جامد معلق (SS) در آب می تواند کدورت را از بین ببرد. پس از مدت زمان مشخصی از فیلتر ، فیلترهای شنی باید دوباره شسته شوند تا عبور آب از فیلتر معکوس شود و ماده معلق خارج شده در فیلتر از بستر شسته شده و بستر برای استفاده مجدد آماده است. این فرآیند معمولاً به صورت دستی یا اتوماتیک با توجه به تعریف زمان یا تعریف فشار دیفرانسیل (محرک) به صورت خودکار انجام می شود. اگر به جای یک نوع بستر از دو یا چند نوع بستر استفاده شود ، به عنوان مثال مخلوطی از سیلیس و آنتراژیت یا سیلیس ، آنتراسیت و گارنت ، نشان داده می شود به ترتیب به این فیلترها به عنوان فیلتر دو رسانه و فیلتر چندرسانه ای مراجعه کنید.
برنامه های فیلتر شنی
پیش تصفیه واحدهای تکمیلی تصفیه آب مانند آب آشامیدنی ، برج خنک کننده آب ، نیروگاه ها و ...
تصفیه آب خام ، چاه یا منبع رودخانه
تصفیه آب استخر ماهی
طرح فیلتر شنی
هنگام طراحی فیلترهای شنی ، بسیاری از پارامترها مانند اندازه گلوله بستر ، دمای آب ، اندازه ذرات در آب ، تخلخل لایه ، سرعت جریان آب و سرعت جریان خطی جریان باید در نظر گرفته شود. علاوه بر این عوامل هیدرولیکی ، برای طراحی ضخامت بدنه فیلتر ، میزان عمق جوشکاری و اندازه منهول ها ، فشار فیلتر و شرایط کار نیز باید در نظر گرفته شود. طراحی فرآیند فیلتر شن و ماسه در شرکت آب پاکسازان براساس تجربیات بدست آمده از پروژه های مختلف و همچنین کتاب Degremont (چاپ هفتم) و طراحی مکانیکی فیلترها براساس کد ASME بخش VIII Div.1 است.
- لازم به ذکر است که فشار بیش از حد استاندارد (معمولاً 8 اتمسفر) باعث پدیده مجاری در فیلتر می شود.
طرح فیلتر شن و فیلتر چند لایه یک مجموعه کامل است. به این معنی که اندازه ورودی و خروجی لوله های فیلتر شنی ، کیفیت و دانه بندی سیلیس در فیلترهای شن و ماسه ، نازل های پخش کننده آب و نازل های فیلتر شنی در مجموعه آب ، مقدار هوای مورد نیاز برای شستشوی مجدد در فیلتر شنی با سرعت خطی باید طراحی ، محاسبه و بارگیری لایه فیلتر شن و غیره با دقت انجام شود تا فیلتر شنی در حذف مواد معلق ، کاهش کدورت و حتی از بین بردن تخمهای انگلی و نماتدها از آب یا فاضلاب آلوده ، کارایی خوبی دارد. . در این راستا ، استفاده از طرح فیلتر شن و استانداردهای طراحی فیلتر شن و ماسه که در کتابهای معتبر تصفیه آب و تصفیه فاضلاب مانند کتاب Degremont Book ، Water Works توسط سید قاسم (برنامه ریزی ، طراحی و بهره برداری از کارهای آب) ذکر شده است ، کتابی که می تواند طراحی و مدیریت کلی تأسیسات تصفیه آب باشد. توسط Susumo Kawamura (طراحی و بهره برداری یکپارچه از تاسیسات تصفیه آب) و کتابی درباره استفاده مجدد از آب توسط Mutakaf و Edi (استفاده مجدد از آب: مسائل ، فن آوری ها و کاربردها) بسیار مفید است.
بدنه فیلتر شن و ساخت و ساز
هر فیلتر فشار شامل: یک مخزن استوانه ای فولادی با پایه دانه ای و مجهز به یک مجموعه داخلی است. آب وارد شده از بالا به قاعده فیلتر وارد می شود و پس از عبور از بستر فیلتر ، به پایین منتقل می شود و توسط سیستم جمع آوری آب داخلی خالص به خط مصرف انتقال می یابد.
فیلتر شنی عمودی
بسته به استفاده از فیلترهای شنی تحت فشار ، از لایه فیلتر می توان برای اهداف مختلف بهداشتی و صنعتی استفاده کرد:
1- بستر سیلیس:
برای از بین بردن کدورت و ذرات معلق ، از آب استفاده می شود و سیلیس مورد استفاده از نوع طبیعی با خلوص بیش از 98٪ است و در دانه بندی سریال و به عنوان لایه در فیلترهای شنی استفاده می شود و اندازه آن معمولاً بین 0.5 تا 10 میلی متر محدود می شود. بودن.
2- کربن فعال بستر (کربن فعال):
برای از بین بردن طعم ، بوی بد ، رنگ ، جذب فنل ، کلر محلول و مشتقات مشابه ، بستر روی لایه ای از سیلیس در پایین تشکیل می شود و اندازه دانه مطلوب بین 0.8 تا 1 میلی متر است.
3- بستر اکسید کننده:
برای اکسیداسیون آهن ، منگنز استفاده می شود و رسوب این ترکیبات بر روی بستر و ظرفیت اکسیداسیون اشباع شده بستر با استفاده مداوم از منگنز پتاسیم جایگزین می شود.
4- بستر را خنثی کنید:
به منظور تنظیم PH آب اسیدی ، مواد خاصی تشکیل شده و یک بستر معادل تشکیل می شود و آب اسیدی وارد آن می شود. این بستر دی اکسید کربن را که باعث کاهش pH آب می شود ، به کربنات کلسیم تبدیل می کند و خواص خورنده آب را از بین می برد.
5- لایه پودر فسیل:
به طور کلی برای تصفیه و تصفیه آب استخر شنا استفاده می شود و حوضه فیلتر از پودر فسیل دیاتومیت از طریق فیلترهای پارچه ساخته می شود.

موضوعات:
[ بازدید : 2 ] [ امتیاز : 0 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

عکس فیلتر شنی

پنجشنبه 6 آذر 1399
15:09
تصفیه آب
فیلتر شنی یکی از محبوب ترین روش های تصفیه آب است ، زیرا دارای سرعت فیلتراسیون بالا ، سطح کم ، هزینه نگهداری کم و ... از جمله مزایای این روش است. فیلتر شن و ماسه یک روش فیزیکی برای فیلتر کردن آب و فیلتر کردن آب برای از بین بردن جامدات معلق یا مخلوط های موجود در آب است.
فیلتر شنی فلزی:
فیلتر شنی عمودی
عکس فیلتر شنی
عکس فیلتر شنی
عکس فیلتر شنی
فیلتر شنی افقی فلزی :
عکس فیلتر شنی
فیلتر شنی frp :
عکس فیلتر شنی
عکس فیلتر شنی
عکس فیلتر شنی
عملکرد فیلتر شنی
روش کار فیلتر شن و ماسه به طور کلی این است که آب تصفیه نشده از بالای فیلتر وارد شده و از آن گردش می کند ، سپس به آرامی از بستر فیلتر عبور می کند لایه این فیلتر از سیلیس (شن ، ماسه) ، کربن فعال یا آنتراسیت ساخته شده است. ذرات معلق در منافذ صاف گیر کرده و آب را شفاف می کنند.
منبع : آب پاکسازان

موضوعات:
[ بازدید : 5 ] [ امتیاز : 0 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

فيلتر شني چيست ؟ ساخت ان چطور است؟

دوشنبه 6 ارديبهشت 1400
15:09
تصفیه آب

 

0 تا 100 ساخت فیلتر شنی یا سند فیلتر
 

شرکت آب پاکسازان

شرکت آب پاکسازان با برند تجاری PRIME AQUA در سال ۱۳۷۷فعالیت خود را بهصورت حرفه ای در زمینه مشاوره ، طراحی و ساخت سیستم های تصفیه آب ، تصفیه فاضلاب و مواد شیمیایی آغاز کرده است. واحد بازرگانی است شرکت با توجه به نیاز بازار و شرکت ها اقدام به واردات تمامی تجهیزات به روز سیستم های تصفیه آب و فاضلاب مینماید. واحد فنی شرکت آب پاکسازان پر سابقه ترین واحد شرکت بوده و از بدو تاسیس شرکت تا به امروز با تکیه بر مهندسین خلاق و تکنسین های مجرب خود با ایجاد محیطی پویا و کارا به ارایه خدمات فنی و مهندسی می پردازد.


در شرح ظاهر این فیلتر باید گفت فیلتر شنی به فیلتری می گویند که میتواند املاح مخلوط در آب مانند شن، ماسه، گل و لای، کدورت، کلر آزاد و ذرات معلق را حذف کند. ذراتی که قطر آن ها بیش از 45 میکرون باشد. این فیلتر به دلیل ارزان بودن و کارایی بالایی که در دستگاه های تصفیه آب صنعتی، تصفیه آب استخر، تصفیه آب ورودی به ساختمان ها ومنازل مسکونی بسیار محبوب می باشد. حال باید توجه نمود هر صافی شنی چه مشخصاتی دارد که ما باید به آن توجه کنیم.

فیلتر شنی آب پاکسازان

عمده مصرف برای این فیلتر برای نقاط و مکان هایی می باشد که نیاز به انجام عمل تصفیه فیزیکی آب دارند. متاسفانه سیستم تصفیه آب شهری درایران ناقص بوده و ایرادات زیادی دارد و از طرفی آب شهری به دلیل لوله کشیقدیمی و فرسوده از کدورت بسیار بالایی برخوردار است و آبی که به دست مصرف کننده میرسد از استاندارد های حداقلی برخوردار نیست. همچنین سیستم گندزدایینیز برای این آب شهری درست اجرا نشده و معمولاً به دلیل نداشتن ابزارهای کنترلی، بیش از حد مجاز از مواد گندزدا مانند کلر در آب استفاده می شود.

کاتالوگ فیلتر شنی

بخشی از توضیحات کاتالوگ و یا دفترچه فیلتر شنی آب پاکسازان، در ابتدا باید توجه داشت که فیلتر شنیتوانایی حذف ذرات معلق در آب را دارند این بدین معنا است که آب ورودی به فیلتر شنی تصفیه فیزیکی شده و آب خروجی از آن آبی زلال و شفاف و به دلیل وجود کربن در داخل فیلتر شنی عاری از کلر رنگ بو و مزه می باشد بهصورت کلی فیلتر شنی همانند مرحله ۱ ۲ و ۳ در دستگاه تصفیه آب خانگی عمل میکند تنها با این تفاوت که صافی شنی توانایی حذف گل و لای با دقت بیشتر و مقدار آب بسیار بیشتر است.

همانطور که می دانید کلر بیش از حد در آب باعث ایجاد ناراحتی های پوستی ومشکلات تنفسی می شود همچنین این کلر آزاد نیز در آب برای دستگاه تصفیه آب صنعتی مضر بوده و در صورت ورود کلر به فیلتر ممبران که همان فیلتر اصلی دستگاه می باشد فیلتر ممبران ظرف مدت ۱۶ ساعت از کار می افتد. به همین دلیلاست که فیلتر شنی محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران دارد.

طراحی و ساخت فیلتر شنی

شما باید بدانید آبی که قرار است توسط فیلتر شنی تصفیه شود چه مقدار کدورت دارد، شما حتی می بایست میزان کلر آزاد در آب را نیز آنالیز کرده تا در طراحی فیلتر شنی لحاظ شود. این دو آیتم باعث می شود که فیلتر شنی شما عملکرد عالی از خود نشان دهد و تمامی ذرات معلق موجود در آب را حذف نماید، لازم به ذکر است که علاوه بر کدورت و میزان کلر آزاد موجود در آب شما می بایست مشخص نمایید چه مقدار آب در واحد زمان را تصفیه کنید به عنوان مثال شما برای یک دستگاه تصفیه آب صنعتی و یا یک واحد مسکونی و حتی یک مجتمع چقدر آب در ۲۴ ساعت نیاز دارید.

جنس فیلتر شنی آب پاکسازان

جنس بدنه فیلتر چگونه باشد باید توجه داشت که صافی شنی را میتوان از از جنس استنلس استیل، کربن استیل، فایبرگلاس یا همان FRP، گالوانیزه ساخت. باید توجه نمود که نوع آب ورودی به فیلتر شنی چه می باشد تا متناسب با آن جنس فیلتر را مشخص کرد به عنوان مثال در تصفیه آب دریا از فیلترهای شنی با جنس استنلس استیل و یا اف آر پی ( فیلتر شنی FRP) استفاده می شود.

البته در فیلترهای شنی با جنس کربن استیل که به فیلتر شنی فلزی معروفند باید از پوشش اپوکسی مناسب استفاده شود. این پوشش می بایست بر روی فیلتر شنی با حداقل 200 میکرون رنگ با اجرای سند بلاست صورت بگیرد. اجرای پوشش اپوکسی در شرکت آب پاکسازان به صورت زیر انجام می گیرد.

Dry Film Thickness per Coat 3 Coat Painting Method No. of Coat Paint Name & Treatment Process
Blast cleaning SIS SA 2 ½ Surface preparation

At shop

 

80 microns AL 1 (P-04) Epoxy Polyamide Zinc Rich 1st Coat
120 microns AL 1 (P-14) High Build Epoxy Polyamide Intermediate 2nd Coat
50 microns AL 1 (P-23) Polyurethane Aliphatic Finish Coat 3rd Coat

 

باید توجه داشت که اجرای مناسب پوشش اپوکسی در طول عمر فیلتر شنی تاثیر مستقیمی دارد به طوری که اجرای نامناسب پوشش باعث خرابی فیلتر ظرف مدت شش ماه می گردد از طرفی با اجرای درست و اصولی پوشش اپوکسی طول عمر فیلتر شنیبه بیش از از ۸ تا ۱۰ سال می رسد. این فیلتر ها به دلیل هزینه اولیه کم و هزینه نگهداری ناچیز بسیار معروف اند لذا در نحوه اجرای پوشش در فیلترشکنی خود اطمینان حاصل نمایید.

انواع فیلتر شنی

فیلترهای شنی نوع سلیس و یا همان شن داخل فیلتر شنی می باشد این ماده کهبه تثلیث معروف است دانه بندی های مختلفی داشته و به صورت دانه بندی شده در داخل فیلتر قرار می گیرد سیلیس فیلتر شنی از لایه درشت که سنگهایی در حدود ۸ الی ۱۲ میلیمتر می‌باشند در کف فیلتر شنی و به عنوان لایه اول از پایین ریخته می شود بعد از آن سلیس با اندازه ۵ الی ۸ میلیمتر به عنوان سلیس متوسط بر روی سلیس درشت قرار می‌گیرد بعد از سلیس متوسط اصلی‌ترین لایه فیلتر شنی که همان سلیس شکری باشد قرار می گیرد این سنیس ابعاد و اندازه ای در حدود یک الی سه میلیمتر داشته و در بالای لایه متوسط قرار می گیرد این لایه کلیه کار تسویه را انجام داده و حذف گلای و ذرات معلق در آب به واسطه وجود این لایه می باشد. در فیلترهای مدیا نیز که نوع خاصی از فیلترهای شنی می باشند بعد از لایه شکری از کربن اکتیو یا همان کربن فعال استفاده می کنند. این لایه با حذف کلر آزاد موجود در آب آب را تصفیه کرده وهمچنین رنگ بو طعم و مزه را از آب حذف می کند. انتخاب نوع درست سلیس و کربن در فیلتر شنی از لحاظ جنس و سایز سلیس بسیار مهم است بسیار دیده شده که فیلتر شنی توانایی حذف ذرات معلق را به طوری که آن فیلتر طراحی شده از خود نشان نداده است و با تعویض سلیس و کربن آن این مشکل برطرف شده است.

لوله کشی فیلتر شنی

لوله کشی در فیلترهای شنی می تواند از جنس یو پی وی سی ( UPVC ) آهن، گالوانیزه و یا پلی اتیلن باشد. نکته مهم در لوله کشی این است که سایز لولهباید متناسب با ظرفیت فیلتر و میزان آبدهی آن در ساعت باشد به عنوان مثال اگر شما فیلتر شنی با قطر یک متر را انتخاب نمایید و لوله کشی نصب شده روی آن سایز ۴ اینچ را داشته باشد باعث ورود آب زیادی به فیلتر شده که مشکلاتی از قبیل افزایش سرعت خطی به هم ریختن لایه های سیلیس و فیلتر نشدن آب را به همراه دارد. باید توجه نمود که لوله کشی فیلتر شنی نقش بسزایی در بکواش فیلتر یا همان شستشوی فیلتر دارد.

نگهداری فیلتر شنی

پر اهمیت در نگهداری از فیلتر شنی و کارایی بهتر آن می شود انجام عمل بک واش می‌باشد. به صورت کلی در حالت نرمال و حین‌کار فیلتر آب از بالا وارد شده و پس از عبور از لایه های سیلیس از کف فیلتر شنی خارج میشود. در حالت بکواش آب از پایین فیلتر وارد شده و از بالا خارج میشود. این کار باعث شستشوی فیلتر و مواد داخل آن می شود. شما می بایست بسته به کدورت آب ورودی از روزی یک بار تا دو هفته یکبار با باز و بسته کردن شیر های نصب شده روی فیلتر شنی، فیلتر شنی خود بکواش را نمایید. شما می توانید در حین انجام عمل بکواش آب کثیفی که از فیلتر شنیخارج می شود را مشاهده نمایید. این عمل در حدود ۱۵ الی ۴۵ دقیقه برای هر فیلتر زمان می‌برد. بهتر است علاوه بر پمپ شستشو از بلوئر هوا برای بکواش بهتر فیلتر شنی استفاده کرد. استفاده از بلوئر هوا در شستشوی فیلتر شنی می توانند ۵۰% شست و شو را بهتر نماید.

فیلتر شنی توانایی شیرین کردن آب را دارد ؟

زمینی که در آن زندگی می‌کنیم به دلیل فراوانی آب در سطح آن همچون اقیانوس‌ها، دریا ها و… به سیاره آبی رنگ معروف در دستگاه آب شیرین کن صنعتی است. با این حال تنها ۲.۵ درصد از تمام این آب های روی زمین قابل شرببوده که حجم عظیمی از آن به صورت برف و یخ ، غیر قابل استفاده می باشند و تنها ۰.۳ درصد از آن به صورت مایع و قابل دسترس می‌باشد که می‌توان از آن استفاده کرد. که این آب در صنایع مختلف همچون :

 • کارخانه‌تولید آب جهت شرب
 • صنعت دام و طیور
 • صنعت کشاورزی
 • صنعت پزشکی، دارو سازی و آزمایشگاهی

و غیره در حال استفاده می‌باشد پس مقداری کمی برای شرب باقی می‌ماند.

تاریخچه آب پاکسازان

شرکت تصفیه آب و فاضلاب گروه صنعتی آب پاکسازان از ابتدای فعالیت خود و با اتکا به دانش ، تخصص و تجربه کارشناسان خود توانسته است اجرای بیش از ۳۵۰۰ پروژه موفق در زمینه سیستم های تصفیه آب و فاضلاب را بر اساس آخرین دستاورد های علمی و فنی روز در کارنامه خود به تثبیت برساند و به واسطه حجمعظیم تولیدات تولیدات موفق گردیده تا کیفیت ، سرعت ، قیمت و خدمات پس از فروش خود را به ایده آل ترین سطح ممکن برساند.

بازدید از محل

شرکت آب پاکسازان در همه مراحل اجرا و فروش دستگاه تصفیه آب صنعتی ابتدااز محل نصب دستگاه بازدید به عمل می آورد تا نسبت به شرایط محیط و همچنین شرایط جوی نوع شاستی و قطعات مورد نیاز اقدام به تهیه گزارش می نماید.

کارشناسی در محل

پس از بررسی شرکت آب پاکسازان از محل بازدید و ارائه گزارش، یک تیم کارشناسی به محل اعزام می شوند تا نسبت به تهیه نمونه برداری از آب منطقه اقدام نمایند . جواب آزمایش آب منطقه به همراه گزارش تیم طراحی و تیم کارشناسی تحوبل واحد برآورد هزینه خواهد شد .

برآورد هزینه

واحد برآورد هزینه با توجه به جواب آزمایشگاه و همچنین گزارش تیم طراحی وشرکت آب پاکسازان نسبت به برآورد هزینه دستگاه تصفیه آب مورد نیاز مشتری، سختی آب منطقه و همچنین شرایط جوی اقدام می کند. در نهایت تیم فروش نوین تصفیه پارس با تمامی گزارشات مندرج قیمت نهایی را اعلام می کند .

نصب و تحویل دستگاه تصفیه صنعتی

پس از گذشت همه مراحل فوق و پرداخت هزینه های دستگاه تصفیه آب صنعتی، دستگاه به همراه یک تیم نصب و راه اندازی به محل اعزام می شوند. پس از نصب وتحویل دستگاه کلیه آموزش های اولیه به یک اپراتور که از طرف مشتری معرفی می شود آموزشهای لازم داده می شود و از آن تاریخ گارانتی و خدمات پس از فروش محصول دارای اعتبار می باشد.

سایت تصفیه آب abpaksazan.com به عنوان یکی از اولین و بزرگ ترین ارائه دهندگان و سازندگان با ❤️ دستگاه تصفیه آب صنعتی با تجهیزات جانبی اصلی؛ برندهای مختلف در مقیاس های خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی ro جهت ارائه خدمات بهتر و پاسخگویی به سوالات شما مشتریان خرید تصفیه آب و مشاوره برای خرید محصول، امکان مشاوره رایگان تلفنی را ایجاد کرده است.

دسته بندی تصفیه آب : https://abpaksazan.com/category/water-treatment/

لیست قیمت فیلتر شنی

با توجه به ورود به سال ۲۰۲۱ و آغاز سال ۱۴۰۰ فروش ویژه با قیمت همکار و ارائه لیست قیمت های فیلتر شنیاز طریق کانال های ارتباطی ما، می توانید سفارش خرید خود را با اطمینان خاطر، گارانتی کیفیت محصول و قیمت مناسب به کارشناسان فروش آب پاکسازان بسپارید.

شرکت مهندسی آب پاکسازان تولید کننده انواع فیلتر شنی،جهت خدمات خرید انواع و اقسام فیلترشنی آماده همکاری با مشتریان ارجمند میباشد. از این رو جهت خرید فیلترشنی با بخش فروش و یا بصورت آنلاین درج سفارش نمایید.

قیمت فیلتر شنی

در تمامی شبکه های اجتماعی شرکت آب پاکسازان از جمله (یوتیوب ،واتساپ، لینکدین، تلگرام، اینستگرام و… ) فیلترشنی های تولید شده توسط تیم مهندسی آب پاکسازان، مشخصات فنی و قیمت مدل های از انواع فیلتر شنیفایبر گلاس و فولادی در دما و فشار کار های مختلف از معروف ترین برندهای داخلی تولیدی شرکت و خارجی با گارانتی اصلی و مادام العمر، جهت بررسی و خرید شما مشتریان عزیز و گرامی ارائه گردیده است.

سوالاتی در خصوص فیلتر شنی

فیلتر شنی و فیلتر کربنی یا به عبارتی مدیا فیلتر چه کارایی دارند؟

فیلتر شنی یا صافی شنی که محتوای درون آنها متشکل از مشبندی سنگ‌های سیلیس در سایز‌های مختلف است وظیفه حذف گل و لای و ذرات معلق و به طور کل شفاف سازی آب را بر عهده دارد، اما فیلتر کربن یا میا فیلتر که متشکل از کربن و سلیس هستند داری وظایف متعددی از جمله حذف بو،رنگ طعم و مزه و از همه مهمتر وظیفه ی حذف کلر را بر عهده دارد.

سلام تفاوت فیلتر شنی اتوماتیک و دستی چیست؟

در فیلتر شنی های اتوماتیک از شیرهای برقی ویا پنوماتیکی به جای شیرهای دستی موجود در فیلترشنی های دستی جهت بکواش و فست‌راین توسط PLCهای فرمان صورت می‌گیرد.

سرویس و شستشوی فیلتر شنی به چه نحوی است؟

سرویس فیلتر شنی شامل دو مرحله‌ی بکواش و فست راین است، که در عمل بکواش فیلتر از پایین به سمت بالا و در فست راین فیلتر از بالا به سمت پایین توسط آب شسته می‌شوند که هر دو مرحله با تغییر حالت شیرهای موجود در فیلتر شنی صورت می‌گیرد.

مواد شیمیایی فیلتر شنی

 • سیلیس های تصفیه آب
 • آنتراسیت های تصفیه آب

فیلتر شنی بر اساس نوع بستر

 1. بستر تک لایه
 2. بستر دو لایه
 3. بستر سه لایه و بیشتر

سایت تصفیه آب پاکسازان سازنده و طراح انواع فیلتر شنیو فیلتر کربنی برای استفاده در صنایع مختلف می‌باشد و در کنار این امکان مشاوره برای خرید محصولات تصفیه آب خانگی و تصفیه آب نیمه صنعتی و حرفه و تخصص اصلی آب شیرین کن های صنعتی را هم در اختیار شما قرار داده است. در صورت تمایل و نیاز به مشاوره با مراجعه به abpaksazan.com با کارشناسان آب پاکسازان در ارتباط باشید.

با توجه به آنچه گفته شد بهتر است برای خرید فیلتر شنیشرکت تصفیه آب و فاضلاب گروه مهندسی آب پاکسازان را اولویت، در لیست برنامه‌هایی قرار دهید که در سال 1400 قصد دارید انجام دهید و چه بهتر که این اتفاق با شروع سال جدید همراه باشد.

☎️ تلفن تماس شرکت : ۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ واحد فروش 📞 مشاوره رایگان : ۰۹۱۶۶۹۱۵۰۹۰ مهندس قدکساز

شرکت تصفیه آب پاکسازان در خدمت شماست.

شرکت طراحی وب سایت در اهواز

طراحی سایت، به خصوص در حال حاضر که مردم اغلب کشورهای جهان درگیر ویروسمنحوس کرونا یا همان کوید 19 هستند، بیش از پیش اهمیت یافته است با داشتن سایتی مفید شما قادر خواهید بود هم به خود و هم به دیگران از همه لحاظ کمک شایانی کنید. در شرایطی که نه تنها در استان خوزستان بلکه در شهر اهوازو کل کشور عزیزمان ایران؛ بلکه تمامی جهان در حال دست و پنجه نرم کردن با یکی از مرگبار ترین ویروس‌های جهان در طول تاریخ است اما زندگی افراد نیز در حال تغییر و همراهی با این ویروس است اولین اتفاق در زندگی روزمره نیاز به خرید و تهیه مایهتاج خانه و زندگی بوده و این دقیقا اولین موج احساس نیاز به خرید‌های اینترنتی و بدون استرس و مراجعه حضوری بود این موضوع طراحی سایت را به یکی از پر تکرارترین درخواست‌ها در دنیای تجارت الکترونیکطی چند ماه اخیر تبدیل کرد، طراحی سایت در اهواز نیز دقیقا با این چنین برخوردی روبه رو شد و ما در لوگو پلاس تمامی تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات طراحی سایت در خوزستان به کار برده‌ایم.

اگر با جستجوی عبارت های زیر به این صفحه رسیدید، این نکته را مدنظر داشته باشید که خدمات طراحی سایت تیم لوگو پلاس تنها محدود به استان خوزستان و شهر اهواز نیست. اشاره ما به حضور در این شهر به دلیل جنبه معرفیاین شرکت و همچنین محل استقرار ساختار اداری و تیم اجرایی است.

 • طراحی سایت در اهواز
 • آموزش طراحی وب سایت در اهواز
 • سئو سایت در خوزستان
 • طراحی اپلیکیشن اهواز
 • شرکت نرم افزاری اهواز
 • شرکت طراحی وب سایت در اهواز
 • طراحی سایت در خوزستان

بهینه سازی سایت در اهواز

اینکه شما به دنبال سئو سایت در اهواز و یا در هر کجای کشور خود هستید نشان می دهد که در حال حاضر یک وب سایت دارید، اما هدف ما از معرفی این خدمت به شما این است که بنا بر تجربه، مشتریان زیادی داشتیم که پس از آشنایی با تیم دیجیتال مارکتینگ لوگو پلاس و مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت ما، سریعا تصمیم به طراحی مجدد سایت خود گرفتند. شاید شما از ظاهر سایت خود چندان راضی نباشید و یا اینکه وب سایتتان در موبایل به درستی نمایش داده نمی شود و اصطلاحاً ریسپانسیو نیست، در این صورت تیم دیجیتال مارکتینگ لوگو پلاس آماده ارائه خدمات طراحی سایت نیز به شماست

لوگو پلاس متشکل از تیم جوان و خلاق طراحی در کنار واحد تحقیق و توسعه ، همگام با آخرین دانش روز دنیا، تمام نیروی خود را در جهت طراحی وب سایت های حرفه ای و متمایز، جهت کسب رضایت حداکثری مشتریان به عنوان شرکای تجاری خود بکار گرفته است. لوگو پلاس تیم بر اصول مشتری مداری ، پشتیبانی گسترده وانطباق با دانش روز دنیا توانسته سهم مهمی در بازار IT کشور بدست آورد. لوگوپلاس ، با بیش از 15 سال سابقه فعالیت و افزون بر 500 پروژه اجرا شده در زمینه خدمات برندینگ حرفه ای در کنار شماست، در کنار زیبایی ، طرح شما را به عملکردهای تجاری برند نیز مجهز می کنیم تا شما پیروز بازار رقابت باشید.

منابع مقاله:

فیلتر شنی چیست ؟(به نقل از چطور)

 

مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب صنعتی به نقل از ایرنا

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب

رایج ترین روش تصفیه آب صنعتی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی


موضوعات:
[ بازدید : 1 ] [ امتیاز : 0 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
صفحه قبل 1 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آب شیرین کن است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|